Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Російська вакцина від коронавірусу вже надходить за кордон

Лідери 20 найбільш економічно розвинених країн пообіцяли забезпечити справедливий розподіл вакцин, тестів та ліків від COVID-19 по всьому світу і зробити все необхідне для підтримки бідних держав, які намагаються відновитися після пандемії коронавірусу.

Зрозуміло, що Україна, як найбідніша країна Європи, якщо оцінювати економіку та соціальну сферу, може претендувати на пільгове отримання вакцини, котра так потрібна. І можливості для цього є: президент РФ В. Путін сказав лідерам G20, що Росія готова надати вакцину проти коронавірусу «Супутник V» іншим країнам, які її потребують. Про це повідомляє Reuters.

Росія готова постачати вакцину «Супутник V» до України, про що вже було офіційно заявлено. Але варто було міністру охорони здоров'я України М. Степанову нерішуче згадати про можливість купівлі «Супутник V», як йому дали прочуханку в посольстві США, після чого українська влада купувати російську вакцину відмовилася. Причому прочуханку міністрові дала навіть не посол, а тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін. Як там із зовнішнім управлінням?

Тим часом 5 листопада Угорщина заявила, що на грудень заплановано постачання партії російської вакцини від COVID-19. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на відеозаяву міністра закордонних справ країни Петера Сійярто. «Росія почне постачання невеликих доз вакцини у грудні, щоб завершити клінічні випробування, перевірити вакцину тут і завершити процес ліцензування. Вони сказали, що зможуть почати великомасштабні поставки із другого або третього тижня січня», ‒ зазначив глава зовнішньополітичного відомства Угорщини. А вже у другій половині листопада він заявив, що до країни надійшла перша партія російської вакцини проти коронавірусної інфекції «Супутник V».

Зацікавленість в отриманні російської вакцини на початок жовтня 2020 року виявили понад 40 країн Європи, Близького Сходу, а також Латинської Америки і Південно-Східної Азії, в багатьох з яких рівень життя і розвитку медицини набагато вищий, ніж в Україні. Тим паче не скрізь керувати охороною здоров'я довірять сумнівному рентгенологу із США, яка ще й протягом тривалого часу обіймала посаду в. о. міністра охорони здоров'я на незаконних підставах.

Головний санітарний лікар В. Ляшко у Facebook заявив, що COVAX (Глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19) підтвердив інформацію про виділення Україні вакцини від коронавірусної хвороби на безкоштовній основі для 20% населення. Але цього явно недостатньо для подолання пандемії, фахівці кажуть, що має бути 70% тих, у кого сформувався імунітет, зокрема й завдяки вакцинації, часто дворазової.

Тож вакцину доведеться купувати. До того ж російська вакцина виграє і за ціною, і за умовами зберігання ‒ її можна зберігати тривалий час у морозилці звичайного холодильника, а не при наднизьких температурах до мінус 75‒80 градусів, як того вимагає американсько-німецька вакцина, ціна якої набагато вище, ніж російської.

Упевнений, що влада повинна використовувати всі можливості для боротьби з пандемією, адже йдеться не тільки про життя і здоров'я українських громадян, хоча вони і  мають стояти на першому місці. Та держава, яка першою подолає наслідки пандемії, має шанси отримати суттєвий поштовх для свого розвитку та відновлення економіки. Але українська влада, що готова, як на західні кредити, підсадити Україну на голку поставок вакцини з одного джерела, цього не розуміє. Або їй заборонили це розуміти.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 24 листопада 2020
×
Приєднатися