Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Уряд веде Україну до соціально-економічної катастрофи

Останні рішення Кабміну щодо продовження карантинних заходів продемонстрували повну безпорадність і непрофесіоналізм влади. Кабмін й надалі безперестанку залякує населення штрафами, розмір яких (17 000–34 000 грн) у кілька разів перевищує середньомісячний дохід більшості українців, але досі не запропонував жодних заходів для забезпечення матеріального виживання мільйонів співгромадян, які залишилися без засобів на існування.

Реєстрація безробітних українців у центрах зайнятості – захід майже марний, особливо коли ці центри закриті на карантин або з інших причин.

Загалом українці здебільшого не мають можливості продовжувати трудову діяльність, фінансово підтримувати літніх батьків, забезпечувати нормальне харчування навіть дітям.

За таких умов Кабмін не вживає навіть очевидних заходів соціальної підтримки, які не вимагають негайних витрат.

Так, важким тягарем для українців залишаються комунальні платежі. Сума заборгованості щодо них до початку березня вже досягла 66,7 млрд грн. Проте, попри неодноразові обіцянки президента, тарифи, як і раніше, високі, й комунальні платежі «з'їдають» значну частину скромного бюджету українськи родин.

Транспортний колапс в українських містах практично організований за вказівкою Кабміну і посилюється непрофесіоналізмом мерів і транспортних служб. Показово, що, незважаючи на пандемію, у Римі, наприклад, метро працює, а в Києві, Харкові, Дніпрі – ні. В Україні навіть громадяни, які отримали дозвіл на пересування містом, змушені годинами стояти у нескінченних чергах на зупинках міського транспорту.

Вимоги Кабміну використовувати маски і рукавички всюди досі не підкріплені організацією їх масового виробництва та реалізацією в аптеках за доступними цінами. Складається враження, що уряд керує безлюдним островом, а не країною, яка все ще має досить розвинену легку промисловість.

Щонайменше одіозно і приречено виглядає рішення Кабміну, яке дозволяє працювати ломбардам. Цим влада, по суті, відкрито зізнається у тому, що не збирається допомагати простим українцям, навіть більше, активно перешкоджає їхнім зусиллям чесно заробити, зате «щедро» дозволяє за копійки продати з дому останнє.

За таких безграмотних і відверто цинічних підходів нинішнього уряду соціально-економічна катастрофа в Україні неминуча. Власне, вона вже й відбувається...

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 10 квітня 2020
×
Приєднатися