Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Привітання з Днем Незалежності від Зеленського у розмірі 277 грн ‒ це з'явлення із зізнанням людей, які остаточно знищили економіку України

Президент України ініціював підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року до 5000 грн. З огляду на той факт, що сьогодні мінімальна зарплата ‒ це 4723 грн, надбавка складе «колосальні» 277 грн, або 5,9%.

Це підвищення давно з'їдене зростанням тарифів на комунальні послуги, інфляцією, падінням рівня життя українських громадян. Ці 277 грн ‒ мізерна подачка, єдиний сенс якої полягає в передвиборчому піарі влади.

Зеленський і його оточення не розуміють, що таке жалюгідне підвищення лише демонструє їхню повну безпорадність у питаннях управління країною і розвитку економіки.

Влада ігнорує той факт, що підвищення мінімальної заробітної плати має супроводжуватися зростанням темпів продуктивності праці, зниженням енергоємності виробництва, зменшенням ставок окремих податків і зборів, розвитком нових ринків збуту за кордоном тощо.  Інакше зростання фонду оплати праці неминуче призведе до збільшення собівартості виробленої продукції та зростання цін загалом.

Тих заходів, які збирається реалізувати уряд, абсолютно недостатньо. «Опозиційна платформа За життя» з метою подолання бідності та стимулювання внутрішнього споживчого ринку під час ухвалення Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» пропонувала встановити з 1 січня 2020 року мінімальну заробітну плату в розмірі 7276 грн, а до кінця 2020-го довести її до 7713 грн.

Крім того, наша фракція 18 серпня 2020 року внесла до Верховної Ради альтернативний законопроект № 3963-1, яким встановлюється мінімальна заробітна плата в розмірі 7500 грн, тобто на 50% вище, ніж у президентському законопроекті.

До того ж, ми пропонували до кінця 2020 року встановити мінімальний прожитковий рівень в розмірі 5569 грн (нинішній уряд тільки планує до грудня вийти на 2189 грн), а мінімальну пенсію ‒ у розмірі 4500 грн (Кабмін лише планує підвищити її до 1769 грн).

Причому пропозиціями, які вносилися «Опозиційною платформою ‒ За життя» в парламент, передбачені не тільки високі соціальні витрати: ми також запропонували, де взяти ці гроші, як їх заробити, тобто за допомогою підвищення ВВП країни збільшити ресурсну базу, що дозволить українській економіці нести таке зарплатне та соціальне навантаження.

Однак Зеленський і його оточення обрали шлях зовнішнього управління Україною, за якого і мови не може бути про кардинальне поліпшення економічної ситуації. І подачки, через непорозуміння названі «ініціативами» і «реформами», ‒ це з'явлення із зізнанням нинішньої влади, яка повинна піти у відставку за те, що довела економіку України до краху.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 25 серпня 2020
×
Приєднатися