Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Глибока фінансова криза українських підприємств стала жорстокою реальністю

Говорячи про макроекономічну стабілізацію, представники влади наголошують на уповільненні падіння реального ВВП, деякому поліпшенні ситуації в промисловості та низці інших галузей економіки, щоб виправдати свою злочинну бездіяльність, нерозуміння процесів, які відбуваються, і, найголовніше ‒ невміння вийти з цього провалу. Більшість галузей, як і раніше, перебувають у глибокій кризі, про відновлення економічного зростання поки що не йдеться.

При цьому влада фактично ігнорує ситуацію глибокого фінансового провалу, який переживають українські підприємства. Зазвичай йдеться про фінансові проблеми, з якими зіткнувся малий бізнес України і які значною мірою спричинені діями влади, а саме: посиленням фіскального та адміністративного тиску на бізнес, нескінченними локдаунами, які паралізують підприємницьку діяльність аж до масових банкрутств малих підприємств, звільнення працівників. Державна підтримка малого бізнесу виявилася незначною.

Щодо великих і середніх підприємств України ‒ влада вважає за краще не помічати того факту, що вони теж переживають глибоку кризу.

Фінансовий результат до оподаткування великих та середніх підприємств за 2020 рік склав 264,4 млрд грн прибутку. Це в 1,7 рази менше, ніж за 2019 рік, коли підприємства показали 446,9 млрд грн прибутку. Про це з посиланням на попередні підсумки фінансового результату минулого року повідомила Державна служба статистики України.

За офіційними даними статистичного відомства, прибуток підприємств склав 602,3 млрд грн, що на 2,9% менше, ніж 2019 року, а збитків допущено на суму 337,9 млрд грн, тобто на 94,6% більше, якщо порівнювати з 2019 роком.

Частка збиткових підприємств за січень ‒ грудень 2020 року склала 29,2% (тимчасом як за січень ‒ грудень 2019 року ‒ 19,5%).

Безумовно, це глибокий фінансовий провал великого і середнього бізнесу України. І поки фінансове становище великого та середнього бізнесу не стабілізувалося, говорити про подолання економічної кризи немає жодних підстав.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 6 травня 2021
×
Приєднатися