Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Євросоюз раз по раз пояснює Президенту Зеленському, що Україну в ЄС ніхто не чекає

Україна має отримати від Європейського Союзу конкретний сигнал про можливість вступу країни до організації, сказав Президент В. Зеленський в інтерв'ю словацькому виданню Hospodarske noviny. І заявив, що українська сторона прагне повної інтеграції до ЄС. Для українців дуже важливо знати, що їх зусилля не марні, наголосив український Президент. До того ж, за його словами, «Східне партнерство» корисне для країни, тільки якщо наближає її до членства в ЄС.

Однак під час прес-конференції ні глава Європейської ради Шарль Мішель, ні голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн не згадали навіть про «європейські прагнення». На запитання кореспондента DW про те, яку ж довгострокову перспективу ЄС може надати трьом країнам з угодами про асоціацію – Україні, Грузії та Молдові, голова Єврокомісії відповіла досить різко: «Ми на тій стадії, де спочатку важливо повністю імплементувати наявні угоди».

Власне кажучи, в Євросоюзі відповідь на запитання про перспективи членства України давали вже навіть не десятки, а сотні разів. Ще з 2016 року. Чи В. Зеленський нічого не знає про результати проведеного в Нідерландах референдуму, на якому більшість громадян країни проголосували проти асоціації України з ЄС? Нагадаю Президентові: тоді, у квітні 2016 року, голландці (61% тих, хто проголосував) висловилися проти присутності України в Євросоюзі. І відтоді мало що змінилося, оскільки один з ініціаторів референдуму – Тьєррі Боде – з маловідомого голландського політика перетворився на лідера «Форуму за демократію», однієї з провідних партій Нідерландів.

Унаслідок голландського референдуму глави держав і урядів країн ЄС 15 грудня 2016 року ухвалили документ, в якому держави – члени Європейського Союзу гарантували своїм виборцям, що асоціація з Україною:

  • не пов'язана із членством України в ЄС;
  • не містить положень про свободу пересування людей (тобто не передбачає права на працевлаштування та проживання);
  • не містить положень про спільну оборону України та Євросоюзу;
  • не надає Україні доступу до структурних фондів ЄС;
  • одним з найважливіших елементів співпраці з Україною є боротьба з корупцією.

Тільки після цього Нідерланди погодилися підписати Угоду про асоціацію України з ЄС. Але це ні на крок не наблизило Україну до повноцінного членства в Євросоюзі.

В інтерв'ю словакам Президент Зеленський зазначив, що український народ може багато дати Європі. Але що саме може дати Україна?

Усе, що можна було дати, українська влада вже дала: небо над нашою країною, де тепер літають бомбардувальники НАТО; українську землю, яка найближчими роками має стати власністю іноземців; українські банки і держкорпорації, якими теж керують іноземці, котрі засіли в наглядових радах.

Україна віддала Євросоюзу навіть найцінніше – своїх людей, завдяки праці яких піднялася економіка Польщі, Чехії, Румунії. Українців зараз уже критично бракує в самій Україні.

Величезний резонанс у ЗМІ викликала жорстка фраза верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки, іспанця Жозепа Борреля про те, що Україна не повинна сприймати Євросоюз як «банкомат». І сентенція глави представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса, який заявив: «Нинішній стан наших відносин обумовлений Угодою про асоціацію, де ЄС визнає європейські прагнення України... Якогось великого політичного кроку в полі зору немає. Це теж реальність».

Але Президент Зеленський і його оточення живуть в іншій реальності. Може, треба повернутися на грішну землю і діяти виключно в інтересах України? Вибудовувати відносини з країнами, в яких українська експортна продукція є конкурентоспроможною, і переглянути нарешті кабальні, такі, що знищують нашу економіку, умови Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 5 жовтня 2020
×
Приєднатися