Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Більше половини українців добре ставляться до Росії, і це число стабільно зростає

54% українців добре або дуже добре ставляться до Росії. Про це свідчать дані спільного соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 8 до 18 лютого 2020 року та російською недержавною дослідницькою організацією «Левада-Центр» з 23 до 29 січня 2020 року. Це соцопитування було опубліковано 17 квітня 2020 року.

Показник, що перевищує 50%, зберігається протягом останнього року, причому тенденція до його зростання є стійкою та спостерігається від 2015-го. Це відбувалося, незважаючи на всі дії Порошенка, який перетворив печерну русофобію на стрижень своєї політики. Це відбувається і зараз, за президента Зеленського, незважаючи на антиросійську істерію, що триває, дискримінаційні норми закону про повну загальну середню освіту, відкрите ігнорування прав російськомовного населення та прихожан УПЦ – єдиної канонічної православної церкви в Україні.

Поліпшення ставлення до Росії свідчить про те, що український народ добре розуміє необхідність співпраці між нашими країнами, відновлення економічних зв'язків і нормалізації відносин.

Упевнений, що сьогоднішні випробування, які переживають народи України та Росії, часткове зняття з порядку денного конфліктних питань допоможуть подальшій переоцінці тієї ситуації, в якій опинилися наші країни, переосмисленню принципів сусідства і поліпшенню ставлення як українців до Росії, так і росіян до України й надалі.

Ця очевидна зміна – подальше зростання кількості українців, які позитивно ставляться до Росії, – ставить перед українською владою завдання: виправдати сподівання своїх громадян і наповнити реальним політичним змістом відносини між нашими країнами.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 24 квітня 2020
×
Приєднатися