Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Василь Німченко: Ухвалення парламентом президентського законопроекту № 4288 «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства» стане співучастю в конституційному перевороті

На жаль, ми стаємо свідками того, як пропрезидентські сили намагаються розхитати і послабити засади конституційності країни. До того ж зробити це за допомогою парламенту – шляхом ініціювання законопроекту № 4288. По суті, йдеться про спробу знищити судову владу, позбавити її незалежності. Такі дії команди Президента – це вища форма цинізму та правового нігілізму, це антиконституційні дії, спрямовані на узурпацію влади.

Даючи визначення правової держави, необхідно зважати на те, що без правового конституційного фундаменту не можна говорити повною мірою про державність. А зараз в Україні саме відбувається спроба ліквідувати одну з гілок влади – судову – через «реформування» судової системи та її установ на догоду міжнародним фінансовим структурам (таким як МВФ), які стали «донорами» влади, і фактично ліквідувати єдиний орган конституційної юрисдикції, котрим є Конституційний Суд України.

Є всі підстави стверджувати, що зусилля МВФ та міжнародних фінансових структур, які координують те, що відбувається в Україні, використовуючи так зване соросівське підживлення потрібної їм ідеології, зараз спрямовані вже не стільки на дестабілізацію в економічній, політичній і соціальній сферах, скільки на розвал правоохоронних органів, силових структур і судової системи, що зрештою створює реальні загрози державності загалом.

Рішення Конституційного Суду України № 13-р/2020 року – це не політична забаганка «Опозиційної платформи – За життя», котра ініціювала конституційне подання, як намагаються це подати адепти Президента. Рішення КС – це бажання виправити норми антикорупційного законодавства, які порушують конституційні свободи і права громадян, зокрема декларантів, щодо втручання в особисте та сімейне життя, а також вчинення дій зі збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди. Особливо відзначу: такі дії можливі лише у виняткових випадках, передбачених Конституцією України (стаття 32).

Очевидно, що надання Національному агентству з питань запобігання корупції контрольних функцій, які воно використовує для здійснення вищеназваних дій, спрямованих на обмеження прав і свобод громадян, суперечить конституційним приписам. І саме це було предметом звернення народних депутатів до Конституційного Суду України, рішенням якого від 27 жовтня 2020 року фактично відновлено порушені права і свободи громадян, захищені зазначеним положенням Основного Закону.

Припинення повноважень складу Конституційного Суду України з одночасним визнанням ухваленого рішення «нікчемним», по суті, має всі ознаки узурпації влади, припинення діяльності судових установ із метою надати інституту Президента неконституційні повноваження для одноосібного розв’язання питань регулювання суспільних відносин, ухвалення актів, що мають вищу юридичну силу порівняно з Конституцією, перебирання на себе повноважень виконавчої влади та узурпації судової влади. Такі дії мають навмисний характер і містять кваліфікуючі ознаки конституційного перевороту, що перебуває в причинно-наслідковому зв'язку з конституційною та політичною кризою в країні.

Національне агентство з питань запобігання корупції є органом виконавчої влади. Тож і робіть те, що наказано Конституцією України. А якщо здійснюються неконституційні функції та повноваження, які не є повноваженнями виконавчих органів влади (це повноваження правоохоронних органів), то будьте ласкаві, припиніть виходити за межі приписів Конституції України.

Викладені правові позиції голови Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) Джанні Букіккіо та президента GRECO (Група держав проти корупції) Маріна Мрчела підтверджують неприпустимість порушення принципу незалежності гілок державної влади і припинення повноважень інституції конституційної юрисдикції в неконституційний спосіб.

Політична партія «Опозиційна платформа – За життя», її фракція в парламенті відстоюватимуть верховенство Конституції і зроблять усе, щоб не допустити узурпації влади в країні.

 

Василь Німченко,

народний депутат України від партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 2 листопада 2020
×
Приєднатися