Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Більш жорстке трудове законодавство і наступ на профспілки

Те, що нинішня влада готує нове трудове законодавство, яке суттєво обмежує права працівників, загальновідомо. Запровадження такої «підстави» для звільнення, як «утрата довіри», можливість звільняти жінок, котрі перебувають у декретній відпустці, скасування індексації зарплат – це лише частина планованих Кабміном нововведень.

Особливу увагу експертів привернув законопроект, що передбачає можливість звільняти співробітників «за невиконання розпоряджень роботодавця», які... не входять до кола трудових обов'язків. Фахівці із трудового права зауважують, що «у законопроекті №2584, який вносить правки до чинного КЗпП, ця норма сформульована таким чином, що окремо згадуються порушення трудового договору та невиконання розпоряджень роботодавця. З формулювання випливає, що це дві самостійні умови для звільнення. При цьому не обов'язково, щоб таке розпорядження було пов'язано із трудовими обов'язками».

Таким чином, створюються «схвалені законом» умови, коли роботодавець зможе дати розпорядження, яке не входить до кола обов'язків співробітника, а за його невиконання звільнити. Причому працівник уже в суді може доводити, що виконання розпорядження не було пов'язане з його трудовими обов'язками.

Безумовно, такі нововведення в трудове законодавство неминуче викличуть масові протести в Україні. І очолять ці протести, звичайно, профспілки. Профспілковий рух у країні останнім часом помітно оновлюється, профспілки поступово перетворюються з переважно угодовських органів на більш активні та дієві організації.

Відповідно й влада готується до боротьби із профспілками, про що міністр економіки Милованов фактично уже заявив у соціальних мережах.

Основний напрямок політики влади щодо профспілок міністр охарактеризував так: «Справжні, ефективні профспілки мають отримати доступ до ресурсів. А ті, хто паразитують на робочих, мають бути зупинені».

Ну а вирішувати, хто отримає «ресурси», а хто буде «зупинений», збираються, звичайно ж, сам Милованов і його кабмінівські колеги по проведенню антисоціальної політики в Україні.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 9 січня 2020
×
Приєднатися