Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Жахлива проблема онкозахворювань в Україні та цинізм уряду

Кабінет Міністрів України вилучив 104,75 млн грн із бюджетної програми Міністерства охорони здоров'я, призначеної для «удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкозахворювань». Таке розпорядження уряду № 1276-р від 21 жовтня 2020 року.

З цих коштів Кабмін передав «Укравтодору» 61,55 млн грн «для реалізації державного інвестиційного проекту "Покращення стану автомобільних доріг загального користування у Львівській області"».

Ще 33,2 млн грн перерозподілили на користь Міністерства освіти. З них 20 млн буде направлено на реставрацію головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка.

Решта: 7,2 млн грн – на створення Міжнародного центру підготовки пілотів на базі Національного авіаційного університету; 6 млн грн – на реставрацію староакадемічного корпусу ансамблю Братського монастиря в Києві.

Ось таке злочинне рішення Кабміну. Ось так у нас у країні ставляться до проблеми боротьби з раком. Я не можу судити про ефективність тих чи інших досліджень, але, навіть якщо зазначені в розпорядженні Кабміну дослідження виявилися неефективними, ці кошти необхідно було спрямувати виключно на боротьбу з онкологічними захворюваннями і ні на що інше.

Онкологічні захворювання – величезна проблема в Україні. Сфера охорони здоров'я, за оцінками різних фахівців, недофінансована в 10–15 разів, і виводити з неї гроші – злочин проти Українського народу.

Я рідко пишу про медицину та охорону здоров'я, але зараз про інше: про співчуття і байдужіть, про людяність і цинізм. Так вчиняти не можна! Ті, кому це незрозуміло, мають бути негайно відправлені у відставку і ніколи більше не допускатися на державну службу.

В Україні були різні уряди – кращі або гірші, але настільки цинічного ще не було...

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 27 жовтня 2020
×
Приєднатися