Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Україна ‒ країна із зубожілим населенням, як за європейськими, так і за світовими мірками

Рівень добробуту на душу населення все ще не досяг показника 2013 року. З липня 2018-го по кінець червня 2019 року рівень добробуту на душу населення в Україні зріс на 6% ‒ до $8,792 тис., йдеться у щорічній доповіді Global Wealth Report швейцарського банку Credit Suisse. Рівень цей значно нижче, ніж в Європі ($153,973 тис.). І у світі в цілому ($70,849 тис.).

На кінець 2000 року в Україні рівень добробуту на душу населення становив $874, на кінець 2013 року ‒ $9,96 тис. На кінець 2014 року він знизився до $5,72 тис., а на кінець 2015-го ‒ до 4,21 тис. (упав більш ніж удвічі).

Після цього рівень добробуту в Україні почав зростати, але так і не досяг показника 2013 року. Це показує глибину тієї соціальної «ями», в яку скотилося населення України внаслідок приходу до влади єврореформаторів.

Україна посіла останнє місце за купівельною спроможністю громадян серед 42 країн Європи. Про це свідчать результати дослідження GfK Purchaseing Power Europe 2019.

За даними дослідження, середній наявний дохід після вирахування податків на одного жителя Європи становить в 2019 році 14739 євро. При цьому середній українець має у своєму розпорядженні суму в 1830 євро, що у вісім разів менше, ніж в середньому в Європі.

Отже, Україна ‒ країна із зубожілим населенням, як за європейськими, так і за світовими мірками. І в цій ситуації вже нова влада продовжує проводити нелюдські соціальні експерименти над власними громадянами.

Громадян масово позбавляють права на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, а розмір субсидій зменшується. Контроль за цінами на соціально важливі продукти ніхто не збирається повертати. Ані адміністративний, ані ринковий, який використовується в багатьох розвинених країнах.

Щосили розробляють нове трудове законодавство, яке позбавляє найманих працівників взагалі будь-яких прав.

Готується загальне декларування. Економічний гуру «Слуги народу» Д. Гетьманцев заявляє: «...Загальне декларування. Хочемо ми цього чи ні, але прогрес по сімейному оподаткуванню неможливий без загального декларування, як би і ким би це не сприймалося». Ось так. Плювати на заперечення і думку суспільства. А що декларувати? Масові злидні?

Перелік соціальних ініціатив влади можна продовжувати довго. Безумовно, проект, що реалізовується новою владою, ‒ антисоціальний. У цьому вона може перевершити режим П. Порошенка.

Хоча в Конституції закріплено статус України як соціальної держави, нова влада, як і попередня, старанно вдає, що Конституції в Україні немає взагалі.

 

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 29 жовтня 2019
×
Приєднатися