Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Провали в економіці наростають, а прем'єр не відрізняє кредити від інвестицій

Держказначейство повідомляє про черговий великий провал із наповненням українського бюджету. У жовтні 2019 року до державного бюджету України надійшло 70,9 млрд грн, що на 9,9% менше запланованого. До того ж, це навіть на 2,3% менше, ніж у жовтні минулого року.

Здавалося б, такий значний бюджетний провал мав би стати предметом обговорення Кабміну і парламенту, адже фінансування соціальних, оборонних та інших програм держбюджету, що мають стратегічне значення, під загрозою.

Крім того, необхідно визначитися і з тим, що стало причиною формування таких негативних трендів і що невідкладно повинен зробити уряд для їх подолання.

Однак уряд не лише зберігає спокій, який можна було б назвати кричущою бездіяльністю, а й намагається сформувати в суспільстві неадекватну оцінку щодо економічної ситуації в Україні.

Днями ми дізналися від прем'єра, що «у нашої країни зараз є величезна можливість почати дуже швидко рости». Виникає закономірне питання: а де ж зростання? За рахунок чого рости? Поки у III кварталі поточного року, за даними НБУ, бачимо відчутне зниження темпів економічного зростання у порівнянні з попереднім кварталом ‒ з 4,6 до 3,5%.

Може, зростання закладене у тих десятках законопроектів, які нинішня парламентська більшість наштампувала з лякаючою поспішністю? На жаль, незалежні економічні експерти такого оптимізму не поділяють і, навпаки, передбачають подальше падіння економіки країни.

2019 рік стане рекордним за обсягами інвестицій ЄБРР в Україну, заявив прем'єр Гончарук 1 листопада цього року. Очевидно, прем'єр-міністр просто не знає про те, що ЄБРР ‒ це банк, а не інвестиційний фонд і видає кредити, а не інвестиції. Грантова складова його діяльності незначна. Або прем'єр взагалі не бачить різниці між кредитами та інвестиціями?

Якщо співставити такі прогалини в базових економічних знаннях прем'єра з його обіцянкою залучити $50 млрд інвестицій, то стає просто страшно за майбутнє України... Це і є той «економічний гуру», якого обіцяв Україні президент Зеленський?

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 6 листопада 2019
×
Приєднатися