Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Провал за всіма параметрами, або Результати економічної політики Зе-влади за підсумками І кварталу 2021 року

Економічна політика, яку реалізує другий уряд Зеленського в І кварталі поточного року, поглиблює і без того вкрай важке становище в країні. За деякими макроекономічними параметрами падіння триває вже двадцятий місяць поспіль.

По-перше, у промисловості за січень ‒ лютий 2021 року падіння склало 4,2%. Найгірше справи йдуть у машинобудуванні (-8,1%), вугільній промисловості (-5,5%), металургії (-3,6%). Варто відзначити, що падіння промислового виробництва нинішнього року відбувається на тлі падіння 2020 року на 5,2%, а також 2019-го на 0,5%.

По-друге, у сільському господарстві падіння в січні ‒ лютому 2021 року склало 6,1%. І це при тому, що 2020-го зниження індексу сільгоспвиробництва було зафіксовано на рівні 11,5%. Ще одним маркером економічного колапсу є обвал на 12,8% індексу будівельної продукції, на 5,0% ‒ вантажообігу і на 48,7% ‒ пасажирообігу підприємств транспорту (за два місяці 2020 року). Ось це і є конкретні результати діяльності команди Зеленського, його уряду та монобільшості.

По-третє, ще одним підсумком інтелектуального плінтуса нинішньої влади є високі темпи накопичення боргів. Станом на 28 лютого 2021 року держборг країни зріс до рекордної позначки в $91,4 млрд. А це майже $2200 у розрахунку на одного українця (згідно з офіційними даними Держстату). Нагадаю, на кінець серпня 2019 року (момент приходу нового уряду та формування монобільшості) державний і гарантований державою борг України становив $81,9 млрд, що на $9,5 млрд менше нинішнього показника.

По-четверте, країна все більше занурюється в соціальну кризу. Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги на кінець лютого зросла до рекордного рівня ‒ 82,1 млрд грн. Заборгованість з виплати заробітної плати на початок березня збільшилася до 3,214 млрд грн. Подолання «епохи бідності» від Зеленського ‒ це коли прожитковий мінімум у країні становить жалюгідні $78,5, а мінімальна пенсія ще менше ‒ $63,4. Обіцяне створення нових робочих місць обернулося збільшенням рівня безробіття з 7,3% (у III кварталі 2019 року) до 10,1% (у IV кварталі 2020 року). Якщо на початок січня 2021-го в країні чисельність найманих працівників становила 9,9 млн осіб, то кількість пенсіонерів ‒ 11,1 млн осіб. Ну і головне ‒ Держстат у січні поточного року підвів риску під майбутнім країни: на 100 померлих ‒ 38 новонароджених.

Як бачимо, нинішня влада виявилася не здатною подолати системну економічну кризу в країні. Практично за двадцять місяців перебування при владі уряд і монобільшість істотно погіршили стан реального сектора економіки, підняли тарифи на електроенергію, водопостачання, опалення, ціни на газ. Усе це відбувається на тлі посилення позицій найбільших фінансово-промислових груп в країні, в інтересах яких влада підвищувала тарифи і створювала нерівні умови конкуренції на внутрішньому ринку.

Падіння ключових макроекономічних параметрів ‒ результат провальної економічної та соціальної політики, яка ще більше знижує якість життя в Україні. У цьому і полягає справжня причина закриття незалежних телеканалів, введення антиконституційних санкцій щодо фізичних і юридичних осіб, опозиційних депутатів, позасудової розправи над громадянами, бізнесом, незаконних кримінальних переслідувань, встановлення диктатури та узурпації влади.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» запропонувала свій альтернативний сценарій відновлення національної економіки після COVID-19, який передбачає інституційне «перезавантаження» і структурні зміни в національній економіці. Наша економічна програма забезпечить подолання негативних наслідків COVID-19 і призведе до відновлення реального сектора виробництва, стимулювання внутрішнього споживчого ринку, нарощування обсягів експорту, підвищення продуктивності праці, демонополізації, зростання зайнятості та реальних доходів, подолання бідності.

 

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 12 квітня 2021
×
Приєднатися