Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Промислове виробництво продовжує падати, а безробіття – зростати

Державна служба статистики України повідомляє про те, що промислове виробництво в лютому 2020 року знизилося ще на 0,2% порівняно з січнем цього року і на 4,1% проти лютого 2019-го (сезонно скориговані індекси).

Промислове виробництво в країні продовжує знижуватися вже більше року. Зараз, коли на карантин зупинено півкраїни, падіння промвиробництва починає відбуватися просто обвальними темпами. Уряд явно не усвідомлює, якими будуть наслідки такого краху економіки, і не пропонує хоч якихось дієвих заходів, щоб йому запобігти.

Крім невтішних даних щодо промисловості, Державна служба статистики обрушила на нас ще й дані про зростання безробіття в Україні. На підставі розрахунків, проведених за методиками Міжнародної організації праці, визначено, що безробіття в Україні зросло з 7,3% у ІІІ кварталі 2019 року до 8,7% у ІV кварталі.

Не лише сама тенденція, а й її масштаб мають справді загрозливий характер. Адже йдеться про мільйони наших співгромадян.

Тепер ця катастрофічна ситуація із зайнятістю населення тільки погіршиться – додалися ще сотні тисяч українців, які втратили заробітки в інших країнах і повернулися (а вони змушені повернутися) до України. Уряд поки не запропонував їм жодної трудової перспективи.

На жаль, необхідно визнати, що уряд Шмигаля не став тим Кабміном, який здатний ефективно протистояти економічній кризі та пандемії коронавірусу.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 25 березня 2020
×
Приєднатися