Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Продовження бенкету влади за рахунок пересічних громадян

Мінфін залучив до державного бюджету 202,8 млрд грн, $3,8 млрд і 189 млн євро за рахунок ОВДП. Про це йдеться в офіційному повідомленні Міністерства фінансів.

У січні – жовтні Мінфін розмістив ОВДП на 202,782 млрд грн, що на 315,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року. ОВДП в іноземній валюті розміщені на $3767 млн (збільшення на 31,4% у порівнянні з 10 місяцями 2018 року) і на 189 млн євро.

У цей період середньозважена дохідність цінних паперів у гривні склала 17,5% річних, у доларах – 6,2% річних, в євро – 4,6% річних.

Для порівняння: у 2018 році Мінфін залучив до держбюджету 65,128 млрд грн, $3,478 млрд і 503 млн євро за рахунок розміщення ОВДП.

Як бачимо, нарощування боргу по ОВДП відбувається «ураганними» темпами. При цьому міністр фінансів не бачить проблем у тому, що середньозважена дохідність паперів у гривні склала 17,5% річних. Та й середньозважена дохідність паперів у доларах в розмірі 6,2% – це за межами розумного. У жодному солідному західному банку таких відсотків ніхто не дасть. А якщо дасть, це означатиме, що банк у передбанкрутному стані.

Зараз дохідність у гривні знизилася до 13,5% річних після зменшення ставки рефінансування. Міністр фінансів вважає, що це недорого. Але це дорого, це дуже дорого!

Уже сьогодні країна змушена працювати на іноземних і внутрішніх кредиторів. На обслуговування держборгу заплановано витратити 141,5 млрд грн, на його погашення передбачено 282,1 млрд грн. На виплату і обслуговування держборгу піде третина бюджету – це економічна катастрофа! І не треба порівнювати з Японією або Італією: для розвинених країн критичні значення боргу зовсім інші, ніж для слаборозвинених, до яких тепер належить й Україна.

Мимоволі згадуються слова з відомого фільму «Іван Васильович змінює професію». «За чий рахунок цей бенкет? Хто оплачувати буде?» – «У будь-якому разі, не ми». Мабуть, представники нинішньої влади вважають так само. До речі, у варіанті, який заборонила радянська цензура, відповідь була іншою: «Народ». Чинна українська влада вимагає «продовження банкету» саме за рахунок пересічних громадян.

 

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 20 листопада 2019
×
Приєднатися