Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Уряд Гончарука веде країну до економічного краху

Після того як було оприлюднено попередній текст звіту уряду за 2019 рік, стало зрозуміло: виступ прем'єра О. Гончарука не внесе ясності та не дозволить побачити реальну картину того, що дійсно відбувається в Україні, перш за все в економіці.

Виступ прем'єра звівся до загальних оптимістичних декларацій про успіхи уряду, містив мінімум конкретики, а також підтасовування показників. Прихильники чинного уряду зосередилися на тому, що КМУ працює лише півроку і робити висновки щодо його ефективності зарано. Ні, у тій важкій ситуації, в якій опинилася Україна, її економіка і соціальна сфера, уже час робити висновки. Тим більше що факти досить красномовні.

Уже за уряду Гончарука в IV кварталі 2019 року темпи зростання основного макроекономічного показника, реального ВВП, впали до 1,5% у порівнянні з 4,6% у II кварталі та 4,1% у III кварталі.

Падіння промислового виробництва за підсумками минулого року ‒ 1,8%. При цьому в жовтні воно склало 5%, у листопаді ‒ 7,5%, у грудні ‒ 7,7% (з корекцією на ефект календарних днів промвиробництво в річному вираженні знизилося на 8,3%). Спад у промисловості різко посилився саме в період діяльності «младореформаторів» ‒ під шум розмов про інвестиції та модернізацію.

Обсяг роздрібної торгівлі за 2019 рік зріс на 10,5%. Але значною мірою це було обумовлено зростанням переказів трудових мігрантів.

Саме уряд заклав основу для того, щоб у січні 2020 року оборот роздрібної торгівлі в порівнянні з груднем 2019-го скоротився на 21,9%. Наприкінці минулого року і початку 2020-го не відбулося традиційного святкового зростання роздрібної торгівлі, що набагато краще говорить про «зростання» добробуту українських громадян, ніж «намальовані» в уряді цифри.

Аналогічна ситуація і з транспортною галуззю. Якщо за підсумками 2019 року вантажообіг підприємств транспорту несуттєво зріс ‒ на 2,1%, то в січні стався справжній обвал. У січні 2020-го вантажообіг підприємств транспорту склав 20,8 млрд тонно-кілометрів, що на 20,7% менше обсягу січня 2019 року. Підприємствами транспорту перевезено 44,0 млн тонн вантажів, що на 12,3% менше обсягів січня 2019 року. Але ж статистика транспортної галузі ‒ один з найбільш точних індикаторів загального стану економіки.

Незважаючи на рекордний урожай зернових, істотно сповільнилося зростання сільського господарства ‒ з 8,1% до 1,1%.

Але особливе занепокоєння викликає ситуація у фінансово-бюджетній сфері. Глава Рахункової палати В. Пацкан заявив, що виконання доходної частини бюджету склало 96,3%, а не 99,1%, як повідомив прем'єр, звітуючи перед парламентом 21 лютого. Доходи загального фонду Державного бюджету в лютому 2020 року виконано на 93,7% від розпису.

Пацкан зазначив, що невиконання плану з доходів на 37,8 млрд грн є найбільшим провалом з 2015 року. «І це після внесення змін у IV кварталі до державного бюджету, зокрема зменшення доходів державного бюджету на 20,1 млрд грн», ‒ підкреслив він. Нагадаємо, у 2015 році економіка країни перебувала у глибокій кризі.

Різко впав попит на ОВДП, зросла вірогідність обвалення їх піраміди.

В цілому прем'єр не дав реальної картини того, що відбувається в економіці, обмежившись живописанням сумнівних успіхів уряду, які народилися як плід хворої фантазії.

Ще далі пішов міністр економіки Милованов, який став відомим завдяки не реальним справам, а парадоксальним висловам. Він назвав роботу уряду суперуспішною та суперефективною.

Міністр юстиції розважає публіку читанням книг, стоячи на голові, міністр охорони здоров'я має намір провести два тижні в Нових Санжарах разом з тими, хто проходить обсервацію... Одним словом, всі зайняті справою, яка вже явно веде країну до економічного краху.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 2 березня 2020
×
Приєднатися