Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Підвищення пенсій: епоха бідності переходить в епоху злиднів

З 1 грудня в Україні підвищили пенсії: на 74 грн ‒ мінімальну і 740 грн ‒ максимальну. До цього, з 1 липня 2019 року, мінімальна пенсія становила 1564 грн. Варто відзначити, що в Україні пенсіонерів, які отримують пенсію менше 3000 грн, ‒ 70% від загальної кількості.

Безумовно, уряди Яценюка ‒ Гройсмана багато зробили для «вирішення» пенсійної проблеми: з січня 2016-го до середини 2019 року кількість пенсіонерів в Україні скоротилася майже на мільйон (!) осіб.

Ці люди не виїхали за кордон у пошуках кращого життя ‒ вони просто померли... завдяки «турботі» порошенківських урядів. Померли, не маючи можливості придбати або отримати ні ліків, ні медичного обслуговування, ні навіть нормального харчування, одягу і взуття. $100 на місяць (і то не у всіх) ‒ не та сума, на яку можна не те що прожити, а хоч якось вижити в умовах нинішньої дорожнечі. За нормами ООН, це навіть не бідність, а злидні...

Що ж робить новий уряд? Продовжує ту ж антисоціальну політику! З 1 грудня 2019 року мінімальна пенсія зросла на 74 грн ‒ до 1638 грн, прожитковий мінімум збільшився на 91 грн ‒ до 2027 грн. Ось і вся «боротьба з бідністю». Варто відзначити, що в доларовому еквіваленті вже підвищені прожитковий мінімум і мінімальна пенсія склали $84,5 і $68,2 (це в 1,7 раза менше, ніж за підсумками 2013 року).

Незважаючи на реальну інфляцію нинішньої осені: різке зростання цін на овочі, молочну продукцію, гречку та інші крупи ‒ уряд Гончарука, слідуючи «заповітам» Гройсмана, для більшості пенсіонерів підвищив пенсію на 70‒100 грн. Що дає така надбавка? 3 літри молока, або 2,5 кілограма гречки (і те й інше, до речі, дорожчає), або 1 упаковку недорогих таблеток. І все…

Може, щось більш суттєве заплановано хоча б на майбутній рік? Ні. Відсутність структурних економічних реформ не призводить до формування бази для підвищення соціальних стандартів. Це підтверджує й передбачене держбюджетом-2020 збільшення дефіциту Пенсійного фонду з 167 млрд грн до 172,6 млрд грн (наступного року). У 2020-му розмір мінімальної пенсії має зрости лише на 8% ‒ з 1638 грн до 1769 грн. Ось такий «подарунок» від уряду Гончарука очікує українських пенсіонерів. Щедро...

Зберігаючи вкрай низький, злиденний рівень пенсій для більшості пенсіонерів, уряд просто їх вбиває. Це пенсійний геноцид і ганьба України.

Чому Голодомор 30-х років минулого століття бачать, а нинішнє вимирання старих людей в Україні ‒ ні? Невигідно. Краще роз'ятрювати старі рани, які були загоєні ще за УРСР (населення України суттєво росло аж до 1993 року включно ‒ це ні про що не говорить?), ніж заявляти про проблеми, які самі ж і створили.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 3 грудня 2019
×
Приєднатися