Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Повний провал легенди про «демократію по-американськи», яку США цинічно намагаються нав'язати всьому світові

Чергова хвиля руйнівних погромів у будівлі Конгресу США, що призвели до смертей американських громадян, стала закономірним підсумком тієї політики, яку американська влада здійснює в різних куточках нашої планети: прагнення нав'язати свою волю, неповага до думки іншої сторони, насильство як вирішальний аргумент, приниження влади інших держав, виправдання радикалізму – все те, до чого США вдавалися, посилаючись на свою нафантазовану і розпіарену ними самими роль «світоча демократії».

Акції протесту, породжені сумнівами в чесності проведених президентських виборів, остаточно знімають з порядку денного питання, чи можуть Сполучені Штати бути зразком демократії та еталоном державного управління.

Ігри з громадською думкою, що спонукаються і скеровуються маніпуляціями в соціальних мережах і пошукових системах, блокуванням неугодних США політиків, створили потворне суспільство, яке заявляє про свою толерантність, але при цьому складається з невеличких груп, котрі ставлять свою унікальність, засновану на расовій, сексуальній або якійсь ще ідентичності, вище миру в країні та національної єдності, і яке агресивно й цинічно нав'язує свою думку всім іншим. І саме таку модель суспільних відносин США успішно експортували в Україну, що закономірно завершилося громадянським конфліктом, утратою суверенітету, територіальної цілісності, рекордним зубожінням і розколом у суспільстві.

Штурм Капітолія радикальними правими стоїть в одному ряду з недавніми підпалами поліцейських ділянок і масовими грабежами магазинів, скоєних радикальними лівими. Усе це загалом свідчить про глибокий розкол в американському суспільстві, про соціальні, расові, економічні проблеми, що накопичилися. Показово, що кожен п'ятий американець виправдав штурм парламенту, як раніше кожен третій виправдовував насильство під час протестів за «расову справедливість».

Люмпени у залі засідань парламенту і конгресмени, які ховаються під лавками, – ці фото, що облетіли весь світ, навіть для найневиправніших американофілів символізують утрату Сполученими Штатами морального права нав'язувати комусь свої рецепти політичного і соціально-економічного розвитку. Ті, що здійснюють зовнішнє керування, самі потребують кризового менеджменту.

Панівний режим в Україні, приведений до влади зі схвалення США, історично приречений, добре це розуміє, тому й захоплюється «стійкістю Конгресу, найстарішого і найбільшого демократичного інституту в світі», поведінка якого змусила би збліднути від ганьби будь-кого з піонерів американського континенту – предків нинішніх конгресменів. «Ганебною сценою» назвав те, що відбувається, британський прем'єр Борис Джонсон. Екс-президент США Джордж Буш провів паралель між своєю країною і банановою республікою.

Але хіба не «бананову республіку» США намагалися зробити з України, коли у 2014-му радикали захоплювали урядові будівлі, зброю і брали участь у збройних зіткненнях із правоохоронними органами, хіба не роблять цього і сьогодні? Тоді ні британські, ні американські політики не лише не «висловлювали занепокоєння», а й активно підтримували антиурядові виступи, завдяки чому їм вдалося частково перетворити Україну на «бананову республіку». Такому принизливому становищу України необхідно покласти край!

Всесилля радикалів, яких вигодували і виховали різні фонди і ЗМІ, що фінансуються за найактивнішої участі американського уряду, Конгресу, – це результат прагнення втримати світове глобалістське лідерство, побудоване на грабежі та використанні інших країн. Хоча Конгрес був захоплений радикалами нещодавно, з огляду на зовнішню політику США здається, що це сталося набагато раніше.

Шлях зовнішнього управління, який нав'язують нам Сполучені Штати і влада Порошенка – Зеленського, є неприйнятним для нашої країни, веде до зубожіння народу, громадянських конфліктів і державної катастрофи.

Тільки спираючись на наші традиції, прагнучи до взаєморозуміння і миру, який не залежить від гнівних окриків із Вашингтона, ми можемо побудувати свою незалежну, суверенну та успішну Україну.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

 

 

Опубліковано: 8 січня 2021
×
Приєднатися