Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Черговий маразм від влади

Представники чинної влади продовжують виступати із заявами, які не можуть не викликати подиву. Але, безумовно, абсолютним перлом є пропозиція голови Державної служби України з питань праці Р. Чернеги позбавляти права голосу тих, хто не є платниками податків.

Чернега заявив, що в деяких країнах право голосу на виборах мають лише платники податків (цікаво, в яких?).

«Я думаю, було б непогано передбачити і у нас такі запобіжники, які б працювали системно і допомагали робити Україну краще, економічно більш стабільною, більш багатою», – додав він.

Чи читав цей діяч Конституцію України? Сумнівно.

Стаття 24 Конституції.

«Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками».

Стаття 71 Конституції.

«Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування».

Право голосу мають усі громадяни України, які досягли 18 років. Навіть ті, що знаходяться в ув'язненні. Чернега ж пропонує відродити практику так званих позбавленців – практику перших років радянської влади, якої не було навіть за часів Сталіна.

Чернега заявляє про те, що «станом на сьогодні ми можемо говорити про кілька мільйонів наших громадян, які працюють поза межами офіційних трудових відносин». Саме їх він фактично пропонує позбавити виборчого права. Це наочно свідчить про рівень компетентності вказаного чиновника.

Податки платять усі – й офіційно непрацевлаштовані, й безробітні. Оскільки всі щось купують та сплачують при цьому непрямі податки – акцизи, ПДВ, імпортні мита. Всі – платники податків, тому пропозиція голови Державної служби України з питань праці загалом немає сенсу.

Але саме пропозиція вирішувати економічні та соціальні питання шляхом обмеження конституційних прав громадян України вкрай небезпечна. Втім, це загальний підхід чинної влади, яка просто плює на соціальні права громадян, гарантовані чинною Конституцією.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 30 листопада 2019
×
Приєднатися