Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Обвал сільгоспвиробництва в Україні – ганьба влади

Підбиваючи підсумки першого півріччя 2020 року, вкрай важливо розуміти, який реальний спад виробництва у країні. У сільському господарстві, за даними Державної служби статистики, падіння склало 18,7%. Такого обвалу АПК в Україні не було давно.

Здавалося б, така важлива проблема має стати предметом серйозного обговорення Президента, Кабміну, Верховної Ради, РНБО. Адже йдеться про продовольчу безпеку країни! Оскільки як глава держави, так і перераховані вище органи мовчать і не діють, вирішуючи суто лобістські напівкримінальні завдання на зразок легалізації грального бізнесу, розпродажу землі, підвищення зарплат собі коханим, а також термінової легалізації проституції, зупинюся детальніше на проблемі обвалу українського АПК.

Отже, основна частка падіння сільгоспвиробництва в Україні у першому півріччі 2020 року припала на рослинництво, де обсяги знизились вдвічі – на 56,8%. Водночас в окремих областях падіння набагато суттєвіше. Наприклад, в Одеській області зниження обсягів рослинництва склало 85,9%. Звичайно, варто враховувати кліматичні особливості поточного року. І можливо, за липень ‒ вересень агрофірми й доберуть частину обсягів. Точно про це дізнаємося пізніше, а поки Мінекономіки планує зниження врожаю зернових на 10% проти минулого року. Але є й більш тривожні прогнози про 20% втрат урожаю основних сільськогосподарських культур.

Виробництво продукції тваринництва в Україні продовжувало знижуватися вже звичними, на жаль, темпами. За перше півріччя 2020 року зниження склало 2,2%. А ось поголів'я худоби зменшувалося набагато швидшими темпами: поголів'я корів – на 6,4%, свиней – на 8,2%, курей – на 1,4%. Усе це веде до подальшого зростання цін і зменшення доступності м'ясомолочних продуктів для більшості українців, зокрема й для дітей.

Повертаючись до теми продовольчої безпеки України, зазначу: вона визначається насамперед можливістю країни стабільно забезпечити 100% населення збалансованим регулярним харчуванням. На жаль, в Україні цього немає. У XXI столітті в країні, де найбільш сприятливі умови для сільського господарства, де часто збирають рекордні врожаї, регулярно недоїдають мільйони громадян, передусім пенсіонери. Це ганьба України! На превеликий жаль, влада абсолютно байдужа й до цієї соціальної проблеми країни.

 

 Віктор Медведчук,

 голова Політради партії

 «Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 21 липня 2020
×
Приєднатися