Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Про що говорить скорочення виробництва хліба в Україні

В Україні за 11 місяців 2019 року виробництво хліба та хлібобулочних виробів нетривалого зберігання впало на 10,7%. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.

Усього в січні ‒ листопаді 2019 року було вироблено 782,27 тис. тонн хліба та хлібобулочних виробів нетривалого зберігання, з них у листопаді ‒ 66,68 тис. тонн.

У листопаді в річному вимірі виробництво хліба та хлібобулочних виробів нетривалого зберігання скоротилося на 14,1%.

Про що говорять ці дані? По-перше, про те, що триває зростання кількості трудових мігрантів і це призводить до скорочення споживання хліба в країні.

По-друге, про те, що українці змушені скорочувати споживання хліба через значне зростання цін на нього. Як зазначив економічний експерт, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж, керуючий партнер юридичної компанії PROXIMA О. Дорошенко, станом на початок вересня 2019 року ціна на хліб в Україні була вище, ніж у багатьох країнах Східної Європи.

Наприклад, у Польщі хліб дешевше на 30%, у Литві ‒ на 40%. В Україні житній хліб здорожчав на 25% за рік, а середня його вартість у великих містах по країні на початок вересня 2019 року становила 21,9 грн за кілограм. Білий хліб з борошна першого сорту подорожчав на 23%. Середня вартість на початку осені становила 19,2 грн за кілограм. Пшеничний хліб із борошна вищого сорту подорожчав на 22%.

Українці з низькими доходами змушені замінювати хліб більш дешевими крупами. Але не гречкою, яка також дуже подорожчала.

І це при рекордних врожаях зерна в країні. Утім, варто зазначити, що рекордні врожаї отримані не внаслідок ефективної політики влади, а завдяки сприятливим погодним умовам.

Існує гостра необхідність державного регулювання цін на хліб і хлібобулочні вироби. Але не шляхом їх адміністративного обмеження, а, наприклад, шляхом товарних інтервенцій. Ця практика досить ефективно використовувалася при багатьох урядах за роки незалежності України. Не можна перетворювати хліб на продукт, недоступний мільйонам українців. Така політика може боляче вдарити по самій владі.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 13 січня 2020
×
Приєднатися