Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Новорічні «подарунки» уряду українському народові: газ для населення дорожчає на 29%

НАК «Нафтогаз України» повідомив про те, що з 1 січня 2020 року ціни на газ для населення зростуть на 28,59%.

Цікаво, що станом на 11 вересня поточного року ціна природного газу на німецькому газовому хабі NCG становила 161 євро за тисячу кубометрів, а на 11 грудня 2019-го ‒ 159 євро. Тобто в Європі природний газ не дорожчає, і тільки в Україні уряд руками «Нафтогазу» проводить таку цінову політику, яку можна охарактеризувати лише як тарифний геноцид, спрямований проти українського народу.

При цьому Кабмін і «Нафтогаз» проявляють повну безпорадність і непрофесіоналізм у питаннях забезпечення зростання видобутку енергоносіїв в Україні.

Видобуток газу в Україні за січень ‒ листопад 2019 року зменшився на 1,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2018-го ‒ до 18,9 млрд кубометрів. У листопаді видобуток газу склав 1,7 млн кубометрів, що на 5% менше видобутку в листопаді минулого року. За листопад «Укргазвидобування» (держпідприємство ‒ головний добувач газу в країні) зменшило видобуток газу на 9% ‒ до 1,194 млрд кубометрів.

З липня 2019-го «Укргазвидобування» щомісяця зменшує видобуток газу в середньому на 8%. ЗМІ повідомляють, що причиною падіння видобутку газу є зокрема й фіктивні показники видобутку, які компанія надавала протягом 2018-го ‒ початку 2019 року.

До цього можна додати тільки останні статистичні дані про те, що видобуток вугілля в Україні скоротився за 11 місяців на 6,8%. При цьому на підприємствах під керуванням Мінекоенерго видобуток вугілля зменшився на 11,7%.

Як бачимо, проблема країни насамперед у величезній непрофесійності влади, у невмінні й небажанні уряду ефективно керувати стратегічними державними активами. Які він прагне продати за копійки. Бо дуже дорого вже не візьмуть...

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 18 грудня 2019
×
Приєднатися