Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Деякі обмеження через боротьбу з коронавірусом можуть виявитися небезпечнішими за саму хворобу

Можна з упевненістю сказати, що ми витратили два місяці даремно, вперто ігноруючи рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вона закликала до масштабного проведення тестів, і чимало країн (Китай, Південна Корея, Росія, Тайвань) так і робили. А у нас провели «смішні» 700–800 тестів при тому, що з країн, де вирує коронавірус, до України повернулися десятки, якщо не сотні тисяч наших громадян. Як ми дійшли до цього і хто винен – ​​треба розбиратися потім, але очевидно, що: 1) тестів не було; 2) лікарям вказували їх «берегти». Внаслідок цього оголошені офіційно дані про інфікованих не можуть викликати довіри.

Тестування – це не просто вимірювання, щоб знати, скільки людей хворіє. Це єдиний шлях купірування пандемії: тестуємо всіх, у кого є симптоми ГРВІ, особливо тих, хто повернувся з країн із пандемією. Якщо тест позитивний – тестуємо ВСІХ, з ким ця людина контактувала; ізолюємо всіх позитивних. Тобто розриваємо ланцюжок передачі вірусу.

Однак замість розумної поведінки влада почала швидко і вкрай непрофесійно вживати різних обмежувальних заходів щодо українського суспільства в цілому. Начебто карантини і надзвичайні стани можуть замінити тести і ліки. Не кажучи вже про те, що деякі введені обмеження можуть виявитися небезпечнішими за саму хворобу.

Експерти стверджують, що вживати надзвичайних заходів з обмеженнями – наприклад, забороняти ходити вулицями без поважної причини, доцільно лише в найбільш уражених регіонах, як це зроблено в Італії. Там такими заходами охоплена територія, де проживає чверть населення країни. Для України це особливо важливо, оскільки зайва надзвичайщина обвалить бюджет і позбавить державу засобів для боротьби із хворобою.

Деякі вищі чиновники активно агітують за «закручування гайок» і введення надзвичайного стану (НС) по всій Україні тільки для того, щоб зміцнити особисту владу. Проявляється це і на місцевому рівні, зокрема й як форма легалізації радикалів. Так, у Києві так званій «Муніципальній варті» вже надали поліцейські функції, що прямо суперечить українському законодавству.

Тому для збереження в країні демократії навіть в умовах НС необхідно терміново використовувати всі можливі форми ефективного парламентського контролю над силовими структурами.

Ключовим питанням залишається адекватне інформування населення. Авторитетні фахівці повинні спокійно пояснювати, як слід поводитися за наявності тих чи інших симптомів. Зокрема, не займатися самолікуванням. Необхідно терміново вжити заходів для забезпечення клінік усіма засобами і обладнанням, рекомендованим і сертифікованим ВООЗ. Скасувати всі абсурдні обмеження, введені при Супрун, на придбання необхідних лікарських засобів і устаткування в Росії. І нарешті, ухвалити рішення про блокування будь-яких кроків із продовження злочинної медреформи імені Супрун.

Країні потрібні ефективні медичні та організаційні заходи –  тестування, якісне лікування, ізолювання інфікованих, а не явно надмірне обмеження прав і свобод громадян.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 24 березня 2020
×
Приєднатися