Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наступ на малий бізнес: «переможні» результати

Замість того щоб вирішувати реальні проблеми, влада почала наступ на малий бізнес ‒ справу легку, але таку, що не обіцяє особливих бюджетних вигід. Адже очікувані надходження до бюджету внаслідок цієї широко розрекламованої кампанії можуть скласти від 2,5 млрд до 5 млрд грн. Це значно менше, ніж, наприклад, надходження від наведення ладу на митниці.

Як пригадується, новопризначений прем'єр Гончарук обіцяв перемогти контрабанду до кінця минулого року. І що? Та нічого. Пшик, як і від інших задумів влади реформаторів-дилетантів.

Утім, реальні результати від дій цієї «команди строкатих» все ж таки є. В 2019 році було зареєстровано 312 211 нових ФОП (фізичних осіб ‒ підприємців), що на 15% менше, ніж у 2018-му. Про це повідомляє сервіс Opendatabot.

Експерти заявляють, що така динаміка зумовлена низкою рішень чинної влади, які, на думку фізичних осіб ‒ підприємців, істотно підвищують фіскальний тиск.

Відразу було зрозуміло, що малий бізнес на дії влади відреагує так, як робив уже неодноразово ‒ відходом у тінь. Що й сталося. Невже профани-«младореформатори» гадали, що запровадження РРО (системи, якої немає навіть у розвинених країнах Європи, де чеки на ринках і в маленьких магазинах найчастіше заповнюються ручним способом) призведе до збільшення надходжень до бюджету?

Ні, «мізки у планшеті» не виведуть Україну з кризи. Потрібна радикальна кадрова чистка та повернення до влади професіоналів. Але хто цим займатиметься?

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 19 лютого 2020
×
Приєднатися