Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

На шляху до енергонезалежності досягнуті нові «успіхи»

За перше півріччя 2019 року в Україні сумарно було видобуто 15,345 млн тонн вугілля, при плановому показнику 15,720 млн тонн. Виконання плану Міністерства енергетики та вугільної промисловості склало 97,6%. Обсяги видобутку, якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року, скоротилися на 7%.

Керівник газового дивізіону НАК «Нафтогаз України» А. Фаворов на презентації нової стратегії «Укргазвидобування» визнав, що стратегія 20/20, яка передбачала збільшення видобутку газу до 2020 року до 20 млрд кубометрів на рік, провалилася. Просто тому, що в Україні немає достатньої кількості газу.

«Наші родовища ‒ це вичавлений лимон. Ми бурили нові родовища, але у нас природне падіння видобутку на 1,5 млрд кубів газу на рік, оскільки 75% наших родовищ виснажені на 87%», ‒ сказав глава газового дивізіону «Нафтогазу».

Зрозуміло, що і Порошенко, і Гройсман добре знали реальний стан справ. Але все одно брехали громадянам України про зростання власного видобутку газу, яке дозволить не лише забезпечити потреби нашої країни, а й... експортувати газ. Повний абсурд!

Якщо ж йдеться про видобуток в Україні сланцевого газу, то ще не факт, що він взагалі є в обсягах, які забезпечують рентабельність видобутку. У Польщі кілька років намагалися знайти його, але врешті-решт почали згортати проекти, які хотіли реалізувати світові газові гіганти: не вийшло знайти нічого, крім брудної води. А плани були найграндіозніші. Не варто забувати і про екологічні аспекти видобутку сланцевого газу, що заборонений у багатьох країнах.

Видобуток газу зростає, але зовсім не так швидко, як розраховували. І ясна річ, що свого газу не вистачить. Звичайно, можна скоротити його споживання з 32 до 27 млрд кубів, як це передбачено стратегією 20/20. За рахунок подальшої деіндустріалізації країни і від'їзду нових мільйонів громадян України за кордон на заробітки і ПМП. Але це шлях, який веде до краху України.

Що робити? Зняти нарешті економічну блокаду з неконтрольованих територій Донбасу, це дозволить вирішити проблему забезпечення України вугіллям. І визнати, що альтернативи закупівлі російського газу немає. Час домовлятися.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 26 липня 2019
×
Приєднатися