Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Карнавалізація влади і руйнування економіки України, яке наростає

Влада в Україні дедалі більше відходить від виконання своїх прямих функцій ‒ підміняє вирішення актуальних економічних і соціальних проблем сумнівними PR-технологіями. Міністри реагують на політичну сатиру, а не на погіршення показників промислового виробництва. А боротьба правоохоронних органів із корупцією в економічній сфері підміняється сумнівними поліграф-шоу.

«Миловановщина» стає основним трендом роботи Кабміну: міністри обговорюють оціночні судження окремих представників великого бізнесу, а не шляхи виведення країни з системної економічної кризи.

Водночас уряд залишає без уваги найбільш проблемні питання, що стосуються руйнування вітчизняної економіки. Так, Кабмін, як і раніше, ніяк не коментує кризу промислового виробництва в країні.

Держстат оприлюднив дані про промислове виробництво в Україні. Ось офіційна статистика: «У вересні 2019 року проти серпня 2019 року сезонно скоригований індекс промислової продукції становив 99,0%». Отже, замість традиційного вересневого пожвавлення ділової активності та зростання промвиробництва відбувається його падіння. Навіть більше, «у вересні цього року проти вересня 2018 року індекс промислової продукції, скоригований на ефект календарних днів, становив 98,7%».

У 2019-му лише два місяці промвиробництво зростало в порівнянні з попереднім місяцем, причому дані про нібито «ріст» української промисловості на 12% в березні 2019-го залишимо на совісті тих, хто цю офіційну статистику готує.

Протягом січня – вересня 2019 року показники фізичних обсягів оптової торгівлі в Україні (у порівнянних цінах) були нижче показників 2018-го. Це принципово суперечить твердженням про позитивну динаміку української економіки в цьому році.

Як повідомляє Держстат, якщо за результатами січня – серпня 2019 року індекс оптової торгівлі становив 99,2% відповідно до аналогічного періоду минулого року, то за підсумком січня – вересня він знову знизився до 90,0%. Це також означає, що традиційного пожвавлення ділової активності у вересні не відбулося, навпакипішло зниження.  Ось така досить негативна економічна симптоматика, яка свідчить про подальший розвиток системної економічної кризи в Україні.

Знижуються і обсяги роздрібної торгівлі – на 3,3% лише у вересні 2019-го. Це є очевидним індикатором падіння купівельної спроможності населення і, відповідно, зростання бідності в країні.

 Ось основні проблеми, які має невідкладно вирішувати уряд.  Замість цього ми спостерігаємо карнавалізацію влади, її занурення в нескінченну боротьбу внутрішніх угруповань і повне ігнорування насущних проблем українців.

 

Опубліковано: 31 жовтня 2019
×
Приєднатися