Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Як Україні уникнути енергетичного апокаліпсису

Поки грім не вдарить, «Нафтогаз» не заворушиться. Менш ніж за півроку до закінчення контракту на транзит російського газу НАК «Нафтогаз України» раптом прозрів і визнав два критично важливі для енергетичної безпеки країни факти.

По-перше, газу власного видобутку Україні катастрофічно не вистачає. Виконавчий директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко вже б'ється в істериці, розповідаючи про «приголомшливе падіння власного видобутку газу» і «загрозливі тенденції».

По-друге, Вітренко інформує народ про те, що після закінчення 2019 року «ми змушені чекати припинення транзиту через Україну».

Судячи з усього, у «Нафтогазі» нарешті усвідомили те, на чому і я особисто, і партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» акцентували увагу неодноразово: збереження транзиту російського газу через територію України в ЄС ‒ це питання національної безпеки. У разі призупинення транзиту російського газу своєю територією Україна не тільки втрачає близько $3 млрд щорічно, а й ризикує остаточно поховати газотранспортну систему (її потужності не вистачить навіть для прокачування газу для внутрішнього користування). А це означає, що вже через півроку українська ГТС ‒ предмет нашої гордості ‒ ризикує перетворитися на купу металобрухту ‒ музей недоумкуватості та вузьколобості прозахідно налаштованої влади.

І провина за цей енергетичний апокаліпсис ляже не лише на керівництво НАК «Нафтогаз», уряд Гройсмана й особисто Порошенка, який, відправивши на тристоронні переговори між Україною, Росією і ЄС пана Клімкіна ‒ дипломатичне зеро, по суті, ці переговори зірвав. Провина ляже і на чинного президента та його команду, які не зробили нічого, щоб забезпечити конструктивні переговори і запобігти енергетичному колапсу.

Сьогодні ще є шанс забезпечити транзит російського газу через територію України, а отже, зберегти ГТС і стабільні поставки блакитного палива для українських споживачів. Але для цього влада має відмовитися від нав'язаної США і українськими псевдопатріотами ідеологічної доцільності та навчитися думати прагматично і розсудливо. Потрібно керуватися інтересами економіки, а не геополітики. Створення тристороннього газового консорціуму Росія ‒ Україна ‒ ЄС, де РФ виступає постачальником, Україна ‒ транзитером, а ЄС ‒ споживачем російського газу, економічно вигідно всім учасникам консорціуму. А головне, це вигідно Україні і Українському народові.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 5 липня 2019
×
Приєднатися