Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Підсумки 2019 року: зростання заборгованості із заробітної плати

За повідомленням Державної служби статистики України, заборгованість із виплати заробітної плати в країні на 1 січня 2020 року склала 3 034 412 тис. грн, що на 14,7% більше, ніж на 1 січня 2019-го.

Безперечним лідером зростання заборгованості із заробітної плати в Україні стала сфера освіти, де за 2019 рік заборгованість з оплати праці збільшилася у 2,5 раза! Це і є справжнє, а не задеклароване в передвиборних обіцянках ставлення нинішньої влади до викладачів.

У інших галузях зростання заборгованості в 2019-му становило (1 січня 2020 року проти 1 січня 2019 року):

‒ професійна та науково-технічна діяльність ‒ 52% (дійсно, такій технічно передовій країні, як Україна, вчені «не потрібні», тому «можна» їм і не платити);

‒ сільське господарство ‒ 42,1% (дивовижний парадокс вітчизняного сільгоспвиробництва: чим більше урожай, тим більше й заборгованість із зарплати тим, хто його, власне кажучи, виростив);

‒ оптова та роздрібна торгівля ‒ 42,7%;

‒ охорона здоров'я ‒ 25,1%. Справді, навіщо платити медикам навіть їх мізерну зарплату? Їх виїхало за минулий рік з країни «тільки» 60 тис. На наш вік вистачить. Чи ні?

У промисловості зростання заборгованості із зарплати у 2019-му становило «усього лише» 15,4%. А промислове виробництво в країні тим часом продовжує падати...

При цьому, наприклад, в «Укроборонпромі» пообіцяли до кінця 2020 року зменшити заборгованість із зарплати вдвічі. Цікаво, якими б темпами знижувалася заборгованість в оборонній промисловості, якби гігантська зарплата її керівництва залежала від розміру зарплат інженерів і робітників та відсутності заборгованості з їх виплати?

Найстабільнішою сферою діяльності в Україні залишається «державне управління», де зниження заборгованості із зарплати в 2019-м склало 16,9%. Зауважте, зниження, а не зростання, як у більшості інших сфер діяльності.

Про надвисокі зарплати і премії українських чиновників останнім часом говорили чимало, але без статистичних узагальнень. Тому ще одна констатація того факту, що «слуги народу» (не в політичному, а в адміністративно-чиновницькому сенсі) думають передусім про себе, а не про народ, буде правильною.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 3 лютого 2020
×
Приєднатися