Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Hyperloop помер – хай живе Hyperloop!

Міністр інфраструктури В. Криклій поховав ідею приєднання України до глобального проекту Hyperloop. «...Ідея, м’яко кажучи, абсурдна. І якщо ми хочемо про щось таке мріяти, то вже простіше винайти технологію телепортації. Це однозначно і швидше, і простіше. І нові дистанції так можна організовувати», – зіронізував він.

Ну а як бути з ідеєю прем’єр-міністра О. Гончарука про те, що Україні потрібно з’єднати водним шляхом Чорне і Балтійське моря? Про це глава Кабміну заявив на 16-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) у Києві. «Є пару дуже амбітних інфраструктурних проектів, про які ми починаємо комунікувати. Нам потрібно спробувати поєднати водним шляхом Балтійське і Чорне море. Це абсолютно реально...» – сказав Гончарук.

Адже ідея не нова. Ще у 2013 році підраховали, що на її реалізацію потрібно понад 12 млрд євро! Через дорожнечу фінансувати проект вже відмовилися в ЄС. Екс-заступник міністра інфраструктури О. Кава вважає: «Для України єдина вигода від цього проекту – трафік. Потенційно в цьому напрямку можуть піти вантажі. Але коли це буде і чи буде взагалі – сказати неможливо. Чому ця тема вигулькнула зараз? Думаю, уряд хотів показати якийсь грандіозний проект. Його підсунули прем’єр-міністру, в котрого немає часу вникати в деталі».

За абсурдністю і фантастичністю ідея каналу Чорне – Балтійське море затьмарює відкинутий Hyperloop. Те, що подібні ідеї озвучуються на міжнародному форумі, де присутні відомі зарубіжні політики і представники бізнесу, – ганьба для уряду і прем’єра. Чи потрібен Україні прем’єр, що не вникає в деталі? Час уже закінчувати із показухою та надуванням губ.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 23 вересня 2019
×
Приєднатися