Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Майбутній приватизаційний провал

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан переконаний, що закладати в проект держбюджету мільярди гривень надходжень від приватизації державного майна – це ризик. Про це він заявив, коментуючи законопроект «Про Державний бюджет України на 2020 рік», підготовлений Кабміном до другого читання, передає УНН із посиланням на повідомлення прес-служби Рахункової палати.

«Уряд передбачає в 2020 році отримати 12 млрд грн від приватизації державного майна – на 7 млрд грн більше, ніж до першого читання. Котрий рік поспіль бюджет недоотримує кошти від приватизації держмайна. Це я неодноразово підкреслював. За 9 місяців поточного року план виконано лише на 3%!» – зазначив Пацкан.

Амбітні програми приватизації оголошувалися і Яценюком, і Гройсманом. І всі вони з тріском провалювалися.

І не лише тому, що професійних менеджерів початкових років приватизації замінили ні на що не здатні люди, посаджені на «дохідні місця». А й з об'єктивних причин. Який нормальний інвестор прийде в країну, на території якої ведуться бойові дії та буйствують до зубів озброєні «активісти» з фашистським «відтінком», де практично повністю розвалена судова система і, по суті, немає ніякого захисту права власності, де в глибокому занепаді економіка та соціальна сфера?

А неодержані доходи від приватизації покривалися просто – випуском ОВДП, які продавали зокрема й іноземним спекулянтам. 12 листопада портфель облігацій внутрішньої державної позики України у власності нерезидентів збільшився і досяг нового історичного максимуму – 101,89 млрд грн. Про це свідчать дані НБУ.

Згідно з підрахунками регулятора, з кінця минулого року нерезиденти істотно збільшили вкладення в українські ОВДП. Але спекулянти завжди тікають з країни при найменшій загрозі економічної дестабілізації.

Тобто створено піраміду, яка при будь-якому – зовнішньому або внутрішньому – поштовху може обвалитися і поховати не тільки курс гривні, а й усю економіку України.

 

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 18 листопада 2019
×
Приєднатися