Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Гонтарева знищила банківську систему України

Стало відомо, що Україна зайняла перше місце у рейтингу країн з великою відсотковою часткою проблемних/неповоротних кредитів.

У Telegram-каналі Proeconomics, посилаючись на дані JP Morgan, повідомили, що частка проблемних/неповоротних кредитів в Україні склала 53,4%. На другій сходинці перебуває Греція. Її показник дорівнює 45,6%. Для порівняння: показник Росії вп'ятеро нижчий і становить 10,7%.

Треба було не влаштовувати штучний «банкопад», а вирішувати реальну проблему ‒ знижувати частку проблемних/неповоротних кредитів. Але за цим показником Україна «попереду планети всієї».

До чого це призводить? Згідно із дослідженням Центру економічної стратегії, низький рівень повернення проблемних кредитів стримує приріст капітальних інвестицій, що фінансуються через банківські позики, а повільні темпи приросту основного капіталу в Україні є фактором, який стримує економічне зростання країни.

Але, судячи з усього, у НБУ цієї проблеми просто не бачать, вважаючи за краще разом з Мінфіном займатися «будівництвом» піраміди ОВДП, яка штучно зміцнює курс гривні, що вже призвело до серйозних втрат в експорті, у бюджетній сфері.

Відбувається це тому, що, хоч Гонтарева й пішла, майже уся її команда залишилася на своїх місцях і провадить колишню провальну політику, яка дестабілізує банківську систему. Кредитування реального сектору економіки критично мале. Банки воліють займатися спекулятивними фінансовими операціями з ОВДП і депозитними сертифікатами НБУ.

У Нацбанку існує гострий конфлікт між його правлінням і Радою НБУ, яка набагато реалістичніше оцінює ситуацію. Час вже і владі замислитися над тим, що відбувається у НБУ і навести порядок, зокрема, у кадрових питаннях. І світове лідерство України за часткою проблемних/неповоротних кредитів ‒ неабиякий привід для цього.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 15 січня 2020
×
Приєднатися