Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Головна загроза національній безпеці України ‒ кричущий непрофесіоналізм економічного блоку уряду країни

Тимчасом як більшість експертів і політиків обговорюють несхвальні висловлювання прем'єра щодо президента, хотілося б звернути увагу на більш значні загрози для країни, ще раз виявлені завдяки «плівкам Гончарука», що стали надбанням гласності.

Неупереджений аналіз публічних висловлювань міністрів і керівників НБУ за останні півроку дозволяє дійти висновку, що економічну політику в країні визначають непрофесіонали. І «плівки Гончарука» лише ще раз підтверджують цей незаперечний факт.

Тож річ не в тому, «пробачив» президент прем'єру чи ні. Це питання суто політичне. Набагато важливіша економічна складова. Протягом останніх 6 років уже третій прем'єр упевнено веде країну до повного економічного краху. Звичайно, і 6 років тому українська економіка була не в ідеальному стані. Однак відзначалися позитивні тенденції в основних секторах економіки ‒ промисловості, сільському господарстві, банківсько-фінансовій сфері.

Зараз же позитив зберігається тільки в сільському господарстві (+1,1% за весь 2019 рік), і отриманий він виключно за рахунок гарного врожаю ‒ не завдяки зусиллям уряду, а у зв'язку зі сприятливими погодними умовами. Все інше ‒ у повному занепаді, і насамперед ‒ українська промисловість: у листопаді 2019-го зафіксоване падіння на 7,5%. При цьому міністр економіки Милованов заявляє: «Головна причина падіння промисловості ‒ світові ціни (!), а не зміцнення курсу гривні». Як то кажуть, коментарі зайві...

Водночас ми дізнаємося від самого Гончарука, що він «повний профан в економіці». Не будемо сперечатися з прем'єром, з такою його самооцінкою. Біда у тому, що й решта учасників «наради» аж ніяк не виглядають професійними економістами та фінансистами, що дбають про благо країни. Для них головне завдання ‒ не виведення країни з кризи, а формування «позиції», як правдоподібніше видати економічні провали за успіх.

З такою «економічною політикою» Україна не просто не вийде з кризи, а досить швидко прийде до повного економічного краху.

Законопроекти, подані чинним Кабміном до Верховної Ради (про землю, оподаткування, легалізацію грального бізнесу, новий Трудовий кодекс та ін.), тільки наближають повний економічний крах.

Порятунок лише в одному ‒ негайній відставці всього економічного блоку Кабміну і правління НБУ, а також терміновому відкликанні з парламенту законопроектів уряду.

На жаль, президент не відправив прем'єра у відставку, «давши йому шанс», і тим самим позбавив шансу Україну.

Значна небезпека для країни полягає і в тому, що, відправивши у відставку кількох чинуш, президент призначить нових ‒ так само некомпетентних. І Україна й далі рухатиметься до економічної катастрофи...

Вивести країну із кризи, що загрожує вже цього року перетворитися на повну економічну катастрофу, зможе лише уряд національного порятунку ‒ уряд, сформований не за принципом особистих уподобань президента (або уподобань зовнішніх керуючих), а за професійними критеріями.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 21 січня 2020
×
Приєднатися