Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Де тут політологія?

Мало не з усіх щілин ми чуємо прогнози й оцінки політичних сил, які пройшли до парламенту. А як поспішають висловитися всі так звані експерти! Пишуть і про політичні розклади, і про перспективи партій у Раді нового скликання. Здавалося б, що тут такого ‒ ну хочеться людині поділитися своєю думкою. Ось тільки, схоже, частенько не зовсім своєю і навіть не думкою, а здійснити цілеспрямований інформаційний розгін бруду.

Коли читаєш такі коментарі нібито політологів, що більше нагадують пропаганду та відпрацювання політичного замовлення, мимоволі задаєш собі питання: а до чого тут політологія? Ну, автор колонки так підписується. Наприклад, політолог Фесенко, двічі директор ‒ соціологічної служби «Український барометр» і Центру прикладних політичних досліджень «Пента». Мабуть, «Пента», щоб відчувався американський контекст (ще ніколи Штірліц не був такий близький до провалу), а «Український барометр», оскільки особи, що оспівують «кольорові та гідні» (читай ‒ американські) революції, зображують українськість у своїй діяльності.

Отже, політолог Фесенко зробив огляд політсил, за які нещодавно проголосував народ України. Але в цьому огляді немає аналітики, немає аналізу результатів соціологічних досліджень, як варто було б очікувати від політолога. Фесенко «рукодаючим» партіям поспівчував, а інші ‒ очорнив, намагаючись нав'язати українцям «потрібне» бачення з приводу партій та їхніх лідерів. І «блиснув» аналітичним припущенням, що партія, яка набрала максимум, може ні з ким не об'єднуватися для створення коаліції... Дійсно, глибока думка.

Говорячи про Віктора Медведчука, цей так званий експерт навіть не намагається аргументувати свою позицію, а вважає за краще навішувати ярлики: «токсичний», «рука Кремля». І зазначає, що «на жаль, підтримка спрацювала». На жаль для кого, пане Фесенку? Для вас особисто? Або для тих, хто оплачує вашу писанину і бренд «Фесенко»? Припиніть розпалювати ненависть, розколювати країну. Якщо вже ви політолог, намагайтеся бути об'єктивним і використовуйте наукові методи: аналіз, порівняння, прогнозування, замість того щоб вдаватися до образ і нав'язування вашого суб'єктивного (та й чи вашого?) підходу. Ви не просто ставите під сумнів свій авторитет наукового діяча, ви його закопує так само глибоко, як і ваші дослідні соціологічні проекти, які, сподіватимемося, все ж таки існують.

А ті негативні оцінки, які ви, пане Фесенку, даєте опозиційній політичний силі ‒ «Опозиційній платформі ‒ За життя» ‒ не змінять ні реальність, ні думку українців. Ось сухі факти, які говорять самі за себе: на парламентських виборах, які все міжнародні партнери визнали демократичними, за партію «Опозиційна платформа ‒ За життя» віддали свої голоси майже 2 млн громадян України, за провідну політсилу, яку ви так прославляєте у своїй статті, ‒ 5 млн. Що з цього випливає? Що «Опозиційна платформа ‒ За життя» має досить велику народну підтримку та її ідеї близькі українцям. Але щоб визнати це, потрібно не «включати» знову пропагандиста, а залишатися політологом.

Але навіть якщо вам не хочеться це визнавати, пане Фесенку, це очевидний факт: рейтинги партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» та її лідерів є відображенням запиту українського суспільства. Перш за все, запиту на мир. Тому що зараз це єдина політична сила, яка не просто говорить про необхідність відновлення миру в країні, єднання народу, збереження територіальної цілісності, а пропонує реальний план врегулювання конфлікту на Донбасі. У інших партій немає конкретики ‒ є лише декларації, не більше.

На жаль, найбільша фракція в обраному парламенті ‒ це, по суті, трикстери. І мабуть, саме «Опозиційна платформа ‒ За життя» і є тією політичною силою, яка здатна стримувати утопічні й антиукраїнські дії людей, обраних внаслідок одномоментного пориву, а у разі необхідності і протистояти їм.

Тому, пане Фесенку, ваші нападки на партію, яка ВЖЕ ПЕРЕМОГЛА і стала другою в парламентських перегонах, просто не гідні політолога. Утім, посезонно «топити» то за Порошенка, то за нового президента ‒ це вже інша професія.

 

Василь Німченко,

народний депутат від партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 29 липня 2019
×
Приєднатися