Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ЄБРР і МВФ не бачать ознак відновлення «бурхливого економічного зростання» в Україні

6 листопада одразу дві впливові міжнародні інституції ‒ ЄБРР і МВФ ‒ оновили свої прогнози щодо зростання реального ВВП в Україні. І вони не побачили жодних ознак прискорення економічного зростання і того, що Україна стоїть на порозі якогось «економічного прориву», про який так люблять поміркувати у владі.

«На думку ЄБРР, економіка України залишилася стійкою до політичних чинників, але темп зростання буде дещо помірним, як і раніше. Темп зростання ВВП країни у 2019 році залишиться на рівні 3,3% (повторення результату 2018 року) і трохи прискориться до 3,5% у 2020 році», ‒ відзначили в банку.

Також в ЄБРР указали на те, що, хоча інфляція й сповільнилася до 7,5% у вересні 2019 року, це все одно вище цільового показника 5%, визначеного регулятором. Навіть незважаючи на так зване інфляційне таргетування, про яке у владі продзижчали всі вуха.

Не радують й оцінки МВФ. Згідно із прогнозом фонду, зростання реального ВВП України залишатиметься на рівні 3,0% у 2019 і 2020 роках. Про це йдеться в новій доповіді. Також прогнозується, що ситуація може дещо покращитися у 2021 році, тоді зростання ВВП складе 3,1%, вважають експерти МВФ.

Ну і де тут розрекламовані Зеленським та Гончаруком 5‒7% зростання ВВП на рік? І заявлені прем'єром 40% зростання за п'ять років? А ось де. Прем'єр сказав: «Все взагалі починається з мрії. Я хочу сказати людям: просто повірте».

Так і хочеться вигукнути знамените: «Не вірю!».

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 8 листопада 2019
×
Приєднатися