Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Чинна влада продовжує штовхати Україну в боргову прірву

Державний борг України у травні збільшився на $690 млн (0,85%) ‒ до $82,12 млрд. Так, державний і гарантований державою борг на кінець травня склав 2 209,46 млрд грн ($82,12 млрд) проти 2 196,42 млрд грн ($81,44 млрд) місяцем раніше.

Незважаючи на гостру критику політики НБУ з боку профільного комітету ВР, зокрема констатацію створення піраміди ОВДП, зведення цієї піраміди триває.

За січень ‒ квітень 2020 року Міністерство фінансів залучило до державного бюджету 108 млрд грн, або 84,1% від запланованої на цей період суми. Від розміщення ОВДП було залучено 73,8 млрд грн.

У травні поточного року Мінфін провів чотири раніше запланованих аукціони з розміщення ОВДП, внаслідок чого до державного бюджету було залучено 51,6 млрд грн. Ця практика триває й у червні.

При цьому іноземні інвестори плавно виводять кошти з ринку ОВДП, що вже призвело до певної девальвації гривні. Станом на 22 червня обсяг ОВДП у власності нерезидентів становив 101,5 млрд грн. Це на 14,8%, або на 16,2 млрд грн, менше, ніж на початок року.

Є серйозні проблеми і з нарощуванням зовнішніх боргів.

У середині червня стало відомо, що Україна має намір взяти у Європейського банку реконструкції та розвитку черговий кредит. Йдеться про запозичення 50 млн євро терміном на 13 років за ставкою 7,29% річних.

Викликає сумніви сама необхідність форсування дорожнього будівництва завдяки зовнішнім кредитам у сучасних умовах. Тим паче, що на ці цілі вже виділено десятки мільярдів гривень. З фонду боротьби з коронавірусом.

Навіть без урахування того, що при дорожньому будівництві розкрадається від 30% і більше виділених коштів, проблема дорожнього будівництва у нинішній ситуації виглядає явно не пріоритетною.

Пріоритет, як показує досвід розвинених країн, ‒ це підтримка малого і середнього бізнесу, що забезпечує збереження зайнятості та доходів населення. Саме це вкрай актуально для України, а аж ніяк не закопування коштів у землю. Навіть якщо це ініціатива президента, яку зараз ОП змушує рекламувати губернаторів.

Загалом чинна влада, яка демонструє повну некомпетентність у вирішенні економічних і соціальних проблем, бачить вихід в одному ‒ нарощуванні боргів. А це прямий шлях до банкрутства країни, до суверенного дефолту.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 1 липня 2020
×
Приєднатися