Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Ціну на газ для населення України підвищено відразу майже на 15%

НАК «Нафтогаз України» підвищила ціни на газ для населення в листопаді 2019 року на 14,7%. Таким чином, базова ціна природного газу складе 4899 грн, або $200 за курсом НБУ. Принципово важливо, що базова ціна не враховує ПДВ, транспортні витрати та націнку газзбитів. Кінцева ціна для споживачів буде в 1,5 раза вище і складе 6900 грн за тисячу кубометрів.

«...Ціна газу для населення в Україні зараз визначається за формулою, яка відображає ринкові ціни з двомісячним відставанням», ‒ повідомляє «Нафтогаз».

Йдеться про сумнозвісну постанову Кабміну № 867 від 19 жовтня 2018 року, дію якої Зеленський міг призупинити, ще тільки ставши президентом, але так і не зробив цього.

Ось і дочекалися українці опалювального сезону та «кінця епохи бідності». Так зване зниження «цін на газ при Зеленському», що неодноразово згадувалося ним самим і його помічниками, закінчилося, почався зворотний процес. Щоправда, зниження цін на газ у 2019 році носило тимчасовий та однобічний характер, адже тарифи на тепло і гарячу воду так і не змінилися. Навіть більше, у деяких регіонах вони зросли.

Тож ігри «Нафтогазу» з ціною на газ носили суто популістський характер. Зараз із популізмом покінчено і на українців знову накинули тарифний зашморг.

Що ж стосується «ринкових підстав» для підвищення цін, то обманювати українців не вийде:

‒ по-перше, загальновідомо, що «Нафтогаз» створив величезні запаси газу, закуповуючи його за рекордно мінімальними цінами літа поточного року;

‒ по-друге, навіть зараз ціна на європейських ринках газу не така вже й висока. На німецькому хабі NCG вона становила на 8 листопада 2019 року 172 євро за тисячу кубометрів ‒ це майже у 2 рази нижче, ніж ціна «Нафтогазу» для населення України.

При цьому повністю ігнорується пропозиція Росії купувати природний газ за ціною на 25% нижче нинішніх цін. Цікаво, чим газ гірший за вугілля й електроенергію, що закуповуються у РФ? Газ не вписується в корупційні схеми «Нафтогазу»?

Отже, Зеленський і його команда продовжують антисоціальну політику попередньої влади, використовуючи той самий інструмент ‒ «Нафтогаз» ‒ та його беззмінного главу Коболєва (який, до речі, вчергове провалив переговори щодо транзиту газу з РФ).

Скільки ще українці терпітимуть тарифний геноцид ‒ залежить від них самих. Влада вже достатньо проявила свою антисоціальну сутність, як би вона себе не називала: лібертаріанцями, лібералами, соціалістами чи консерваторами.

Зима може бути й теплою, але діри у бюджетах українських сімей через надвартість опалювального сезону все одно будуть величезними. Діти знову недоотримають фруктів та одягу, а люди похилого віку ‒ ліків...

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 15 листопада 2019
×
Приєднатися