Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Астрономічні борги ‒ подарунок Яценюка ‒ Гройсмана новому уряду

Прем’єр Гройсман, який на камери любить поговорити про те, що у проблемах української економіки винні «папереднікі», сам рекордними темпами нарощує борги. Колишній директор ринку, який з президії Верховної Ради кричав, що покаже, як управляти державою, і, напевно, думав, що робити це так само легко, як керувати вінницьким ринком, завдав українській економіці та країні в цілому колосальної шкоди.

Згідно офіційних даних Міністерства фінансів України, за роки так званих реформ Гройсмана державний і гарантований державою борг України виріс на $12,73 млрд, або на 19% ‒ з $67,09 млрд (у квітні 2016-го) до $79,82 (в квітні 2019-го). При цьому зовнішній борг України за відповідний період збільшився на $5,7 млрд, або на 12,8%, внутрішній борг ‒ на $7,0 млрд, або на 31,2%.

Як бачимо, за час прем’єрства Гройсмана борги росли небаченими темпами. Більш того, позики бралися на короткі терміни і під захмарно високі ‒ за світовими мірками ‒ відсотки. Але в амбітного прем’єра-«реформатора» про борги, накопичені «реформаторами», розповідають з гордістю та пієтетом.

«Ми з гордістю повідомляємо про повернення України до випуску єврооблігацій, номінованих в євро, після 15-річної перерви», ‒ наводиться в повідомленні Мінфіну коментар міністра фінансів О. Маркарової, яка віщає як про нечуваний успіх про прайсинг нових єврооблігацій обсягом 1 млн євро з кінцевим терміном погашення 20 червня 2026 року. Однак той факт, що рейтингове агентство Standard & Poor's визначило рейтинг нового випуску на рівні «B-» (такий самий рейтинг визначено і агентством Fitch), свідчить про прямо протилежне. На думку міжнародних рейтингових агентств, ці облігації мають високий ступінь ризику, і їм притаманні риси спекулятивности. Іншими словами, вони мають рейтинг, близький до «сміттєвого».

Що сказати, уряду Гройсмана є чим пишатися: він нарощує борги просто небаченими темпами і залишить новій владі і новому Кабміну «гідний» спадок.

 

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 20 червня 2019
×
Приєднатися