Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Антисоціальна політика уряду та зростання реальних тарифів ЖКГ

Одна з найболючіших соціальних проблем в Україні ‒ зростання тарифів ЖКГ, що триває, та зниження рівня доступності субсидій. Якщо у травні 2019 року за послуги ЖКГ загалом по Україні було нараховано 5,6 млрд грн, то за травень 2020-го ‒ уже 8,7 млрд грн, тобто в 1,6 раза більше.

Заборгованість населення з оплати послуг ЖКГ стабільно становить приблизно 60 млрд грн, причому в опалювальний сезон вона істотно більша. За підсумками травня 2020 року заборгованість населення за послуги ЖКГ ‒ 59,9 млрд грн.

Цікаво, що регіональні лідери за сумою заборгованості за послуги ЖКГ ‒ це Дніпропетровська і Харківська області. На 3-му і 4-му місцях ‒ Донецька область і Київ. Якщо ще можна зрозуміти об'єктивні проблеми Донецької області через протистояння, що триває, то ситуація з оплатою послуг ЖКГ в інших регіонах ‒ лідерах за несплатою ‒ потребує окремого коментаря.

Дніпро, Харків, Київ ‒ усе це в минулому великі промислові центри. Руйнівна економічна політика останніх 6 років призвела до закриття в цих регіонах сотень підприємств, де працювали сотні тисяч людей. Немає зарплати ‒ немає оплати послуг ЖКГ. При цьому влада нічого не робила для того, аби зберегти робочі місця, і лише послідовно підвищувала тарифи.

Ба більше, влада залякує населення посиленням заходів впливу на боржників з оплати послуг ЖКГ. Із цією метою трьома депутатами фракції «Слуга народу» до Верховної Ради поданий законопроект № 3613. Цей документ передбачає, зокрема, позбавлення боржників права керувати автомобілем і можливості виїзду за кордон. Отже, людей позбавляють заробітку, оскільки приватні перевезення, робота в таксі та вантажоперевезення ‒ масові професії. А відсутність можливості виїхати за кордон ‒ це вже удар по трудовій міграції. Це протиправне обмеження можливості для людей заробляти за кордоном. Головні ж «інструменти» тиску на боржників ‒ різке підвищення штрафних платежів із заборгованості та введення можливості конфіскації майна боржника і навіть його житла.

Ось таку «світлу» перспективу вже з 1 жовтня 2020 року готують українцям «слуги народу» за вказівкою західних господарів. Такі ото «чорні колектори» від влади...

І все це відбувається на тлі повного зубожіння українського народу. Тільки за I квартал 2020 року заощадження українців скоротилися на 61,1 млрд грн. Населенню просто немає чим покривати борги за послуги ЖКГ за безмежно роздутими тарифами.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 9 липня 2020
×
Приєднатися