Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

«Вибухове» зростання заборгованості населення за оплату послуг ЖКГ

За даними Державної служби статистики, загальна сума заборгованості населення за ЖКП у листопаді 2019 року в порівнянні з жовтнем зросла на 8 млрд грн – до 60,1 млрд грн (тобто трохи більше ніж на 15%). І це за один лише місяць!

Зростання заборгованості спостерігається переважно щодо двох позицій: постачання газу та опалення. Якщо більш детально, то борги населення за ЖКП за підсумками листопада склали:

  • за постачання природного газу – 26,2 млрд грн (у жовтні – 22,9 млрд грн);
  • за централізоване опалення та постачання гарячої води – 18,9 млрд грн (раніше – 14,4 млрд грн);
  • за утримання будинків, споруд і прибудинкових територій – 5 млрд грн (сума не змінилася);
  • за постачання електроенергії – 5 млрд грн (раніше – 4,8 млрд грн);
  • за централізоване постачання холодної води та водовідведення – 4,2 млрд грн (сума не змінилася);
  • за вивезення побутових відходів – 0,8 млрд грн (сума не змінилася).

Населення у листопаді заплатило за ЖКП лише 7,4 млрд грн, хоча нарахована за вказаний період сума становила 15,3 млрд грн.

Ці дані свідчать про те, що успадкована чинною владою від режиму Порошенка політика тарифного геноциду перестає працювати. Люди, які змушені обирати між купівлею продуктів харчування, ліків та оплатою ЖКП, обирають купівлю їжі й ліків.

Поки що для зниження тарифів на ЖКП реально нічого не зроблено. Гончарук обіцяє зниження тарифів на газ для населення на 30%. Але чи варто вірити людині, яка заявила про фантастичний план зростання ВВП на 40% за п'ять років, що фактично вже провалився? Як можна вірити людині, котра закликає українців зберігати гроші у національній валюті та довіряти гривні, а сама воліє зберігати заощадження в доларах і євро? Лицемірство і маніпуляції – риси, що притаманні новій влади, яка майже нічим не відрізняється від режиму Порошенка.

Та й відповідальність за зниження тарифів покладено на місцеву владу, яка може просто проігнорувати рекомендації Кабміну. Гончарук заявляє, що вже у 20 містах погодилися з цими рекомендаціями. Але в Україні не 20 міст, а набагато більше.

Поки що влада демонструє свою повну імпотенцію в економічній і соціальній сферах. Команду, набрану з «дитячого садка», треба негайно міняти. В Україні чимало фахівців, які добре розуміються, зокрема, на проблемах житлово-комунальної сфери, десятиліттями вивчають їх. Ці професіонали цілком можуть замінити недоучок, які випадково потрапили до влади.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 6 січня 2020
×
Приєднатися