Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Житомирська облрада підтримала звернення опозиціонерів щодо відновлення роботи поліклінік

Під час чергової сесії Житомирської обласної ради депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Рибак запропонувала звернутися до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я та головного санітарного лікаря України щодо відновлення повноцінного функціонування амбулаторно-поліклінічних закладів. Депутатський корпус одноголосно підтримав таку пропозицію.

«Ми дуже стурбовані тривалим обмеженням роботи поліклінік, адже це неминуче негативно вплине на здоров’я усієї громади в цілому. Часто пацієнти не можуть об’єктивно оцінити стан свого здоров’я, не розуміють або не зважають на певні небезпеки. Водночас і лікарі не можуть встановити правильний діагноз без огляду хворого, без особистого контакту. Дійсно є випадки помилок під час дистанційного діагностування, що ледь не призвели до летальних наслідків. Подібні ситуації недопустимі, адже лікуючи та вберігаючи від хвороб одних, ми залишаємо за бортом гарантованої медичної послуги інших», – прокоментувала прийняте рішення Наталія Рибак.

Депутат додала, що без проведення планових профілактичних медичних оглядів гальмуються процеси влаштування дітей у дитячі будинки та будинки сімейного типу, ускладнюється зарахування дітей до закладів освіти. Усе це, поряд з тим, що менш значущі об’єкти інфраструктури відновили свою роботу, сприяє наростанню соціальної напруги у суспільстві.

«Кожен з нас чітко усвідомлює усю небезпеку епідемії COVID-19. Але медицина має бути доступна кожному. Мова йде про вчасне та правильне діагностування різних патологічних захворювань на ранніх стадіях і призначення лікування, коли загрози повноцінному життю або й взагалі життю людини, дитини ще немає. Саме тому ми звертаємося до вищих державних органів влади з проханням відновити роботу амбулаторно-поліклінічних закладів охорони здоров’я і одночасно, розуміючи ризик для лікарів, розробити методичне забезпечення організації роботи таких закладів на період пандемії», – резюмувала Наталія Рибак.

Опубліковано: 2 липня 2020
×
Приєднатися