Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Запорізька облрада вимагає продовжити мораторій на продаж землі до 2025 року

Не допустити поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення та продовжити дію мораторію на купівлю-продаж  землі до 01 січня 2025 року – з такою вимогою депутати Запорізької обласної ради звернулися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів 24 жовтня на 32-й сесії обласної ради.

У своєму зверненні представників п’яти фракцій звернули увагу на те, що запропонований монобільшістю законопроєкт про ринок землі не встановлює жодних обмежень на купівлю сільськогосподарських земель юридичними особами-іноземцями, що означає, що норма про заборону володіння землею фізособами-іноземцями фактично є фікцією.

Крім того, право володіння іноземцями землею через юридичних осіб створює сприятливий ґрунт для фінансових спекуляцій та використання землі сільськогосподарського призначення як об’єкту торгів, а не фактору виробництва.

«Саме тому у ЄС, США та інших країнах є досить жорсткі обмеження на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення», — йдеться у зверненні.

Депутати стурбовані подальшим розвитком українського села та долею українців, які можуть стати наймитами після прийняття зазначеного законопроєкту.

У Запорізькій облраді переконані: для запровадження цивілізованого обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні потрібно негайно розпочати широке публічне обговорення питання відкриття ринку землі; з′ясувати на всеукраїнському референдумі думку громадян; провести повну інвентаризацію земель та внести їх до державного земельного кадастру; відповідно до Конституції України, заборонити на законодавчому рівні іноземцям та юридичним особам іноземного походження купувати українські землі.

«Невиконання цих вимог та допуск іноземців до українських земель              є реальною загрозою нашій територіальній, економічній та продовольчій безпеці, що також призведе до наростання соціального напруження та  деградації українського села!» — йдеться у зверненні.

Рішення Запорізької облради.pdf

Звернення депутатів облради.pdf

Опубліковано: 24 жовтня 2019
×
Приєднатися