Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Загородній: Влада намагається розчистити інформаційне поле для провладних ЗМІ шляхом створення тимчасових слідчих комісій

Народний депутат України, член фракції «Опозиційна платформа ‒ За життя» Юрій Загородній заявив, що всі тимчасові слідчі комісії мають працювати на принципах верховенства права, неупередженості та об'єктивності.

За словами політика, партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» підтримує ідею створення ТСК і вже дала свого представника у комісію ‒ нардепа Нестора Шуфрича.

«На відміну від фракції "ЄС", наша фракція "Опозиційної платформи ‒ За життя" дала свого представника у комісію. Це народний депутат Шуфрич. У такий спосіб ми підтверджуємо, що тимчасові слідчі комісії мають бути, мають працювати, тому що це якраз інструмент парламентського контролю», ‒ сказав Загородній.

Однак політик переконаний, що мета створення запропонованої українською владою ТСК ‒ «це і є інструмент тиску на політичних опонентів».

«Створюючи ТСК, я чітко бачу, що цією слідчою комісією намагаються розчистити поле для каналу "1 + 1", а також для інших провладних телеканалів. Згідно з соціологічними дослідженнями за вересень місяць, на запитання респонденту: "З якого телеканалу України ви берете інформацію про суспільно-політичне життя України?" ‒ відповідь була такою: 40% ‒ телеканал "1 + 1", 25,3% ‒ телеканал "112 Україна", 11,2% ‒ NewsOne і 4,2%  ‒ ZIK. Тому я можу стверджувати, тут є прямий конфлікт інтересів, для розчищення поля для каналу "1 + 1"», ‒ зазначив нардеп.

Коментуючи тиск на свободу слова в Україні, зокрема на демократичні телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK, Загородній заявив, що бажання влади розслідувати купівлю нардепом Козаком трьох каналів є політично мотивованим рішенням, щоб надалі можна було "зачистити і знищити незалежний медіа-простір в Україні".

Нагадаємо, голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук неодноразово заявляв, що за тиском на свободу слова в Україні стоїть особисто український президент Володимир Зеленський.

Опубліковано: 9 жовтня 2019
×
Приєднатися