Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Володимир Нагорняк: Від непродуманих освітньої та адміністративної реформ постраждають і учні, і педагоги

На цьому наголосив депутат Житомирської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Володимир Нагорняк, коментуючи новий адміністративно-територіальний поділ області та його вплив не доступність освіти.

«З одного боку, у межах децентралізації влади об’єднані територіальні громади активно формували і досі формують спроможні мережі навчальних закладів: створюють, об’єднують, реорганізують, модернізують заклади освіти. Малокомплектні школи переважно підпадають під оптимізацію, а отже діти, які раніше навчалися у них, змушені переходити до іншої, спроможної школи. Ось тут і виникає проблема доступності освіти для дітей, які проживають у віддалених невеликих селах: як їм добиратися до школи по наших дорогах і з нашим транспортним сполученням?» – наголосив депутат.

З іншого боку, підкреслив Володимир Нагорняк, збереження малокомплектних шкіл може стати фінансовим тягарем для громад та «невигідною» роботою для вчителів, адже відповідно до чинного законодавства держава виділяє кошти відповідно до наповненості класів.

«Тобто у навчальних класах, де менше 10 учнів, виникатиме дефіцит фінансування оплати праці педагогічних працівників. Це замкнене  коло – результат непродуманих адміністративної та освітньої реформи, що впроваджуються на догоду Заходу, а не в інтересах пересічних українців», – зазначив депутат.

Крім того, в цілому всі обіцянки президента щодо реформування системи освіти так і залишилися обіцянками, вважає опозиціонер.

«Вчителі, у тому числі молоді спеціалісти,  так і не дочекалися підвищення зарплат, талановиті випускники шкіл не отримають ваучерів на вступ до вузу. Значна частина програм з оновлення матеріально-технічної бази у школах потрапила під секвестр бюджету», – констатував Володимир Нагорняк.

Освіта має бути не тільки доступною, а й якісною та повноцінною, – адже саме за шкільною партою формується майбутнє дитини. Тому дуже важливо, щоб усі українські школярі мали однаково високий рівень навчання, а згодом – однакові шанси як абітурієнти, переконаний депутат.  

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає за скасування реформи освіти в Україні в цілому. Потребує перегляду й адміністративна реформа, вона не повинна бути причиною недоступності освіти. Усі ми розуміємо, що час реформ – непростий для будь-якої країни. Але навіть у цьому випадку народ, а особливо молодше покоління, не повинні страждати від невдалих чи невчасних рішень непрофесійної влади», – резюмував Володимир Нагорняк.

Опубліковано: 1 липня 2020
×
Приєднатися