Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Володимир Кравець: Девелопери зобов’язані будувати об’єкти соціальної інфраструктури

Девелопери, орендуючи землю у столиці, повинні виконувати зобов’язання перед мешканцями щодо будівництва об’єктів соціальної інфраструктури, таких як садочки, школи, підземні автопаркінги та ін., а не використовувати сумнівні схеми, як обійти закон.

Про це заявив Володимир Кравець, депутат від ОП – ЗЖ, перший заступник голови Постійної комісії Київської міськради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

Депутати Київради перенесли розгляд питання про розірвання договору оренди між Київською міською радою (КМР) та ТОВ «Депат», призупинивши схему, за якою забудовник хотів відмовитися від будівництва об’єктів соціальної інфраструктури для уже зведених будинків.

«Для Києва проблема забезпечення власників багатоквартирних житлових будинків дитячими садочками, школами, підземними автопаркінгами поруч з будинком дуже актуальна. Хоча забудовник, отримуючи в оренду земельну ділянку від Київради, зобов’язується забезпечити мешканців комплексу об’єктами соціальної інфраструктури», – наголосив Володимир Кравець.

При цьому він наголосив, що на практиці після зведення декількох багатоповерхівок девелопер здійснює поділ земельної ділянки та віддає місту вже забудовані земельні ділянки.

«Так він юридично знімає з себе відповідальність за подальше будівництво соціальних об’єктів, залишаючи в оренді ще не забудовані ділянки, щоб зводити нові будинки. Таким прикладом є проект рішення щодо внесення змін до договору оренди між Київрадою та ТОВ «Депат», розгляд якого сьогодні перенесли на наступну сесію», – пояснив депутат.

Нагадаємо, у I-III кварталі 2020 року у Києві було прийнято в експлуатацію 254 082 кв. м житла.

 

Опубліковано: 23 лютого 2021
×
Приєднатися