Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Володимир Кальцев: Не можна допустити, щоб українська земля опинилася в руках спекулянтів

Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Володимир Кальцев заявив журналістам, коментуючи ухвалений в першому читанні законопроект про відкриття ринку землі.

Він підкреслив, що при розгляді питання землі турборежим роботи парламенту є шкідливим і назвав два основних завдання, які мають бути вирішені. «Перше – повинна бути забезпечена продовольча безпеки країни, щоб Україна завжди була захищена. І друге – не допустити, щоб земля опинилася в руках спекулянтів, які не будуть піклуватися про неї і будуть прагнути сконцентрувати велику кількість земельних наділів для подальшого перепродажу. Прийнятий в першому читанні законопроект дозволяє спекулянтам за безцінь – 500-1000 дол. – скупити землю і через кілька років перепродати її іноземцям», – сказав опозиційний політик.

Володимир Кальцев наголосив, що із земельного питання необхідний всеукраїнський референдум, і виокремив низку моментів, що вимагають врегулювання.

«Необхідно вирішити питання з реєстрацією всіх земельних наділів і забезпечити людям захист власності. Ліквідувати схеми, які сьогодні існують в міністерствах, адже вони володіють понад 9 млн га землі. Ці землі за безцінь здаються в оренду родичам і знайомим. Завершити формування Земельного кадастру, забезпечити паями тих, хто не отримав їх свого часу. Забезпечити відкритість процесу підготовки земельної реформи і, тільки отримавши відповідь людей на референдумі, запускати ринок землі», – зазначив парламентарій.

Опубліковано: 15 листопада 2019
×
Приєднатися