Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Відновити індустріальний потенціал України без Донбасу неможливо

Голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук переконаний, що без Донбасу неможливо відновити індустріальний потенціал країни.

Про це народний депутат IX скликання заявив в ефірі програми «Епіцентр української політики» на телеканалі NewsOne.

За його словами, частка цього регіону Східної України становить близько 20% всього індустріального потенціалу країни.

«Він обчислювався колись у таких цифрах, як 18‒20% усього індустріального потенціалу України. Безумовно, сьогодні він частково зруйнований, частково зупинений, частково не діє. Більш того, економічна блокада, яку злочинно, я підкреслюю, злочинно було введено на початку 2017 року паном Порошенком, ще посилила цю проблему ‒ для збереження ось цієї індустріальної бази, для можливості її швидшого відновлення і для того, щоб вона діяла в інтересах України», ‒ зазначив Медведчук.

Політик також додав, що економічна блокада, яку ввів у 2017-му президент Петро Порошенко, порушує пункти Мінських угод, без чого мир в Україні неможливий.

«А згадайте реакцію, коли націонал-радикали заблокували і запровадили за фактом економічну блокаду, яка потім була введена рішенням Ради національної безпеки і оборони України, реакцію країн "сімки", реакцію представництва ЄС, реакцію посольства США, що дуже важливо завжди (на жаль, завжди за останні п'ять років було дуже важливо для України), і багатьох інших міжнародних організацій. І незважаючи на це, теза, яка звучала виключно як популізм, інакше я її не розцінюю, "торгівля на крові" ‒ вона стала керівництвом до дії для пана Порошенка. І чого він досяг? По-перше, він порушив ще один з пунктів Мінських угод, де йдеться про відновлення економічних і соціальних відносин. Він порушив ще пункт, де треба було відновити банківську систему для розрахунків з тими територіями. Він порушив сам дух Мінських угод. І тому коли ми сьогодні говоримо, що це дуже важливо, ‒ дійсно важливо. Ми ж розуміємо, що йшло з тих територій на контрольовані Україною території. Це ж не тільки вугілля, це продукція металургійної галузі, це чимало складових приладобудування, машинобудування, багато іншого», ‒ резюмував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, раніше голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук заявляв, що модальності проведення місцевих виборів на неконтрольованих територіях потрібно узгоджувати з їхніми представниками, як це прописано в Мінських угодах.

Опубліковано: 1 жовтня 2019
×
Приєднатися