Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: У цій справі відсутній не лише склад злочину, а й сама подія злочину

У черговій кримінальній справі проти голови Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ Віктора Медведчука відсутній не лише склад злочину, а й подія злочину. Про це заявив сам опозиційний політик, виступаючи сьогодні на засіданні Печерського районного суду міста Києва щодо обрання запобіжного заходу.

Віктор Медведчук підкреслив, що, з огляду на матеріали справи, озвучені прокурорами, звинувачення на його адресу мають виключно політично вмотивований характер.

«Не можна кваліфікувати дії, які були законними, на догоду тим, хто сьогодні намагається розправитися з опозицією, і на догоду тим, кому не подобається Медведчук, пред'являти чергові підозри. І тому я вважаю, що немає доказів, які могли би підтвердити обґрунтованість підозри», – заявив політик.

Віктор Медведчук підкреслив, що дії, в яких його звинувачують, не можуть бути кваліфіковані за статтею 258, тому що був чинний закон, що всі ці дії передбачав.

«Перше – це чинність цього закону. Друге – "ДНР", "ЛНР" не були визнані, я це стверджую, в той період терористичними організаціями і не могли бути визнані терористичними організаціями. Третє – підприємства, що працювали, яким надавалася соціально-економічна допомога і які перебували в господарських, підприємницьких та інших зв'язках з центральними органами виконавчої влади України, платили податки до державного бюджету України. Підтвердженням цього є дані наших фіскальних служб. До того ж, я відкрию велику таємницю, особливо для панів прокурорів: сплата податків відбувалася до березня 2017 року. Тому що 2017 року указом Президента була введена так звана економічна блокада, яка заборонила переміщення вантажів, вантажів і послуг», – повідомив Медведчук.

Також він нагадав, що в кінці 2014-го – на початку 2015 року Україна переживала серйозну енергетичну кризу і всі сили тодішньої влади, а також інших політиків, зокрема й самого Медведчука, були спрямовані на те, щоб країна не залишилася без вугілля.

«Я думаю , що прокурори не знають про те, що наша країна 2013 року добувала 83 млн тонн вугілля, а за результатами 2014-го це досягнення зменшилося до 40 млн, а 95% енергетичного вугілля, яке використовується тепловими станціями, добувалося на неконтрольованій території. І саме держава, я підкреслюю, зважаючи на логіку звинувачення і зважаючи на редакцію того, що сьогодні мені інкримінують сприяння терористичним організаціям, саме держава сприяла цим організаціям, але сприяла не в інтересах організацій, а в інтересах України, тому що не було де брати це вугілля», – констатував Медведчук.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд міста Києва відмовив у задоволенні клопотання прокуратури щодо арешту Віктора Медведчука або застави в 1 млрд грн і обрав опозиційному політику запобіжний захід домашній арешт.

Опубліковано: 12 жовтня 2021
×
Приєднатися