Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Турчинов і Порошенко повинні понести кримінальну відповідальність за саботаж Мінських угод

Голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат України Віктор Медведчук упевнений, що Петро Порошенко і Олександр Турчинов повинні понести кримінальну відповідальність за саботаж Мінських угод. Але для того, аби правосуддя перемогло, потрібна політична воля влади, а також принципова позиція правоохоронних органів.

Про це 17 вересня заявив Віктор Медведчук, відповідаючи на запитання журналістів у кулуарах парламенту.

Нагадаємо, 2014 року голова Верховної Ради Турчинов і Президент Порошенко приховали від громадськості ухвалений на виконання Мінських угод закон про амністію учасників ЛНР/ДНР, а інформація про його ухвалення була видалена із сайту парламенту.

І лише після депутатського запиту Віктора Медведчука і Рената Кузьміна суд зобов'язав Генпрокуратуру внести відповідні відомості до ЄРДР і почати кримінальне розслідування за цими фактами.

Відповідаючи на запитання, як таке розслідування може сприяти досягненню миру на Донбасі, Медведчук сказав, що для цього насамперед необхідна політична воля влади. І висловив надію, що винні в саботажі Мінських угод понесуть покарання, на яке заслуговують.

«Запитання, допоможе чи ні. Я можу сказати, що, звичайно, це жодним чином не може вплинути на політичну волю глави держави і влади, якщо вона є. На сьогодні я можу говорити про те, що такої політичної волі для мирного врегулювання немає. Тому жодні кримінальні справи тут не допоможуть. Ба більше, ми ж говоримо, коли порушуються кримінальні справи, коли вони розслідуються і винні притягуються до відповідальності. Закон один для всіх, і за будь-який злочин покарання має бути невідворотним. Тому Порошенко і Турчинов повинні бути притягнуті до відповідальності за те, що вони зробили. На скільки це ймовірно? Я визначити не можу, тому що за беззубості цієї влади і відсутності у неї професіоналізму щось зробити навряд чи можливо. Але сподіватимемося», – сказав Віктор Медведчук.

І додав: «Хоча я ще раз підкреслюю: це в жодному разі не повинно впливати будь-яким чином на реалізацію Мінських угод і на встановлення миру».

Раніше Віктор Медведчук повідомив, що через відсутність політичної волі у Зеленського немає шансів досягти миру на Донбасі.

Опубліковано: 17 вересня 2020
×
Приєднатися