Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Стратегічним завданням влади є обмеження моїх повноважень народного депутата

Кримінальним переслідуванням, тиском і репресіями влада намагається не просто залякати свого головного опонента, голову Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука, але й, порушуючи чинне законодавство, обмежити його повноваження як народного депутата. Про це заявив сам Віктор Медведчук під час перерви судового засідання, на якому вирішується питання про можливе продовження опозиційному політику запобіжного заходу у виді домашнього арешту.

«Вважаю, що немає причин для продовження такого запобіжного заходу як домашній арешт, так як немає причин для того, щоб обмежувати мої повноваження народного депутата. Я повинен брати участь у пленарних засіданнях, у роботі комітетів, у зустрічах з виборцями. І у мене є для цього всі підстави, – заявив Медведчук. – А у слідства сьогодні немає причин говорити про якісь ризики, які можуть перешкодити розслідуванню справи. Уже 4 місяці проводиться це розслідування, і немає жодних підстав говорити, що я можу втрутитися або вплинути на слідство».

Політик заявив, що саме домашній арешт, як запобіжний захід, не дозволяє йому повноцінно виконувати взяті на себе повноваження народного обранця. І це суперечить букві закону.

«Домашній арешт – це той запобіжний захід, який обмежує мої повноваження народного депутата і суперечить нормам Конституції та чинного законодавства, в якому не передбачено тимчасове обмеження моїх повноважень як народного депутата, – сказав лідер української опозиції. – Влада цілеспрямовано застосовує заходи, які б обмежили мою політичну діяльність в інтересах українських громадян. І сьогоднішня спроба продовжити домашній арешт лише підтверджує, що стратегічним завданням влади, яка реалізується, на жаль, через правоохоронну систему, є обмеження моїх повноважень народного депутата і опозиційного політика».

Відповідаючи на запитання про перебіг судового слухання, політик сказав, що поки процес йде абсолютно нормально і він розраховує на об'єктивне рішення суду.

«Захист заявив клопотання про відвід прокурора і два клопотання про відвід слідчого судді. Вони аргументовані. Вважаю, що поки процес відбувається абсолютно нормально і розраховую, що рішення суду буде об'єктивним», – резюмував Віктор Медведчук.

Опубліковано: 8 липня 2021
×
Приєднатися