Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Рішення про продовження домашнього арешту буде оскаржено, ми боротимемося в усіх інстанціях, як у вітчизняних, так і в міжнародних

Народний депутат України, голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук заявив, що оскаржуватиме рішення Печерського районного суду міста Києва про чергове продовження йому запобіжного заходу. Про це лідер ОПЗЖ сказав, відповідаючи на запитання журналістів після оголошення рішення суду.

Політик підкреслив, що оскаржуватиме це рішення суду і не лише домагатиметься справедливості в Україні, а й звертатиметься до міжнародих інстанцій.

«Обов'язково буде оскаржено це рішення в апеляційний суд, і незважаючи на те, що особливих надій ми не плекаємо, боротьба буде продовжена. Ми боротимемося в усіх інстанціях, як у вітчизняних, в Україні, так і в міжнародних, в ЄСПЛ», – сказав Віктор Медведчук.

Також він вважає, що справа проти нього була сфальсифікована Службою безпеки України.

«В матеріалах кримінальної справи взагалі немає допустимих доказів в контексті кримінального процесуального законодавства, які могли б говорити про те, що мені можуть бути пред'явлені якісь звинувачення. Все те, що мені інкримінується, є порожнім звуком, є абсолютно недоведеним і не може бути доведеним, тому що в дійсності того, що хочуть бачити і що бачать із заплющеними очима представники обвинувачення, просто не існує», – констатував опозиційний політик, додавши, що незаконними є й експертизи у його справі, так як експертна установа СБУ не мала права їх проводити.

Також Медведчук повідомив, що його захист ініціював проведення незалежних експертиз, які повністю спростовують звинувачення на його адресу.

«Захист пішов уже іншим шляхом. Ми вже призначили і провели понад 20 експертиз, які повністю спростовують ось ту нісенітницю, написану представниками Служби безпеки на догоду СБУ, яка, до речі, й сфабрикувала кримінальну справу на першому етапі, проводила розслідування 80%, а то й 90% всіх матеріалів підозри. Це те, що зробила СБУ, хоча не мала на це жодного права, оскільки всім органам, крім ДБР і НАБУ, заборонено проводити розслідування стосовно народних депутатів. Ігноруючи цю заборону, вони робили все для того, щоб домогтися результату будь-яким шляхом, домогтися боротьби з опозицією, домогтися того, щоб представник опозиції перебував сьогодні в умовах домашнього арешту», – вважає Віктор Медведчук.

Політик упевнений, що завершення досудового слідства у його справі є піар-акцією, приуроченою до Дня Незалежності.

«Це піар-завдання із прославляння себе улюблених і отримання політичних дивідендів від того, що триває активна боротьба із незаконного кримінального переслідування, триває боротьба за знищення опозиції. Але я хочу сказати: у них цього не вийде», – резюмував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, 20 серпня генеральний прокурор Ірина Венедіктова оголосила про завершення досудового розслідування за звинуваченням Віктора Медведчука в державній зраді. Тепер лідер ОПЗЖ, який все ще перебуває під домашнім арештом, знайомиться з матеріалами справи, що налічують 67 томів.

31 серпня Віктору Медведчуку було вручено нове клопотання щодо продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці, оскільки, на думку прокурора, політик у процесі ознайомлення може знищити матеріали кримінального провадження. Сьогодні Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення і продовжив запобіжний захід, залишивши Віктора Медведчука під домашнім арештом до 31 жовтня.

Опубліковано: 3 вересня 2021
×
Приєднатися