Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Прокуратура заявила про завершення розслідування, проігнорувавши необхідність проведення важливих слідчих дій, заявлених захистом

Повідомлення про завершення досудового розслідування у справі голови Політради партії «Опозиційна платформа  – За життя», народного депутата України Віктора Медведчука було повною несподіванкою і для самого політика, і для його адвокатів, оскільки раніше слідство з ініціативи прокуратури продовжило термін розслідування до 11 листопада поточного року. Про це лідер ОПЗЖ сказав в залі суду, що розглядав клопотання прокурорів щодо продовження йому домашнього арешту.

Віктор Медведчук уточнив, що численні клопотання його захисту, які здебільшого були задоволені органами прокуратури і слідства, передбачали проведення низки слідчих дій, на 20 серпня так і не проведених.

«Відповідно до задоволених клопотань адвокатів необхідно було звернутися за міжнародною правовою допомогою. І в процесі цієї правової допомоги треба було (і з цим погодилися прокуратура і слідство) встановити майже 50 свідків, витребувати низку документів, запити та отримати інформацію, встановити свідків, а також отримати іншу інформацію, яка б могла пролити світло на ті обставини, які вкотре обговорюються і перераховуються звинуваченням», – розповів Медведчук.

До того ж, опозиційний політик уточнив, що всі ці клопотання були безпосередньо пов'язані з тим, що матеріали справи рясніють такими формулюваннями як «невстановлене місце», «невстановлений час», «за невстановлених обставин», «за участю невстановлених осіб».

«Саме тому захист за весь цей час, фактично 4 місяці, починаючи з оприлюднення перших матеріалів підозри, провів за клопотаннями приблизно 20 експертиз. Була проведена велика робота з підготовки клопотань для виконання норм закону щодо об'єктивного дослідження всіх обставин як в питаннях міжнародної правової допомоги, так і слідчих дій, які мали були виконати в Україні. Але все це було проігноровано», – констатував Віктор Медведчук.

Опубліковано: 2 вересня 2021
×
Приєднатися